פסק זמן או אצבעות קינדר בדיאטה?

כיום אם יש משהו שאפשר לומר בוודאות שחם יותר מתמיד זה עולם החיטוב. הרצון העז, ההקרבה האין סופית, השעות בחדר כושר וספירת הקלוריות של כל מה שנכנס לפה, מעסיק כמעט כל אחד וכל אחת, אבל המציאות האכזרית היא שמשקיעים ומשקיעים ובסופו של דבר גם אם יש תוצאות? אנחנו חוזרים למעגל האכזרי הזה של עוד דיאטה ועוד דיאטה. פליקס פלג, דיאטן קליני וספורט, מרצה לתזונה ומחבר הספר "מותר הכל" בא לשפוך לנו קצת אור איך למה זה קורה ואיך אנחנו הולכים לשנות את המצב.

פליקס מה זה בעצם חיטוב? ולמה זה כל כך מסובך?

חיטוב זה משהו באמת נורא נורא פשוט אבל הבעיה שאנחנו קצת סיבכנו את העניינים. חיטוב זה בסך הכל אומר להוריד באחוז השומן, כלומר להוריד בשומן סביב רקמת השריר, ובכך נוכל לראות אותו בצורה טובה יותר.

ולמה זה כל כך מסובך? זה קשור לדבר המאוד פשוט שנקרא ״הלחץ לתוצאות״.. אנשים מחפשים את המיידי והעכשיו, התוצאות המהירות כאן ועכשיו, ופשוט נגררים אחר טרנדטים ודיאטות לא קשורות שמבטיחות תוצאות משוגעות אבל בדרך שפשוט לא מותאמת לנו. ואם יש משהו שפשוט לא מתאים לך, איך תתמיד בו?

 

אז מה אתה מציע?

גם נורא פשוט. פשוט תמצא את הדרך שנוחה לך, מה אתה אוהב לאכול, תדע כמה קלוריות אתה צריך לאכול ולפי זה אתה תדע מה מותר לך, כמה מותר וזהו. לא צריך להתעסק בשעות, זמנים, תוספים לא קשורים וכל מיני דברים נוספים שלא קשורים. פשוט תעשה מה שנוח לך. 

 

במה הדרך שלך בעצם שונה? הרי כתבת ספר שמותר הכל. איך זה מתאפשר?

הדרך שלי היא למצוא את מה שאני קורא לו ״המסגרת״ כלומר להראות לך מה המקסימום שאתה יכול לאכול ובמכסה הזאת להראות לך איך לאכול מה שאתה אוהב. אני אשאף לבריאות אבל אם תרצה פסטה או פיתה או שוקולד, למה להימנע? הרי לחם זה פחמימה וגם פיתה. אנשים אוכלים אורז בדיאטה אז למה לא פסטה, מה ההבדל? שוקולד זה קצת סוכר אז מה? אם זה במכסה שלך אז אין בעיה. 

אז אני למעשה מלמד אותך לשלב מה שאתה רוצה במכסה שמותאמת לך אישית.

״שוקולד זה קצת סוכר, אז מה?״ פליקס פלג

 

איך אתה מציע לעשות זאת?

נכון. למעשה לכל אחד יש את המסגרת שלו ומה שמתאים לו. אני טוען שאני יכול להתאים על פי מספר קרירטריונים שונים כמו: מה אתה אוהב לאכול, מה אתה לא אוהב,, היסטוריה ומבנה שלך, לפי הלוגיסטיקה ומטרה שלך,  את הכמויות להם אתה זקוק בכדי להתחטב. ובכמויות האלה אני מלמד לשלב מה שאתה רוצה לאכול. ויצרתי מודל שמאפשר לכל אחד למצוא כמה הוא צריך ואני מראה כיצד לשלב מזונות שונים (שוקולד, גלידה, פיתה, פשטידות). בספר ובסדנאות שלי אפילו יותר אני מראה דברים שונים ומגוונים יותר. ואפילו בניתי ספר מתכונים שלם עם מלא מתכונים מראשונות עד הקינוחים שפשוט משתלבים בתפריט. אין ״לאכול במידה״. אם אתה רוצה משהו, אתה פשוט יודע לשלב אותו ועדיין לרדת באחוז השומן

 

ומה זו התוכנית הזאת שבנית?

זו תוכנית מיוחדת שבניתי שמורכבת מספר מעשי, ספר מתכונים והליווי שלי שיבטיח את ההצלחה בתהליך. הספר מבוסס על מספר דמויות שונות, הרי שלא יכול להיות שכל אחד יקבל אותו תפריט. אם ירדת במשקל בעבר, או אם עלית לאורנה, או אם אתה מתאמן הרבה, או אם יש לך חילוף חומרים גבוה וכו', כנראה שאתה צריך משהו שונה. כמות שונה של אוכל.

אז זו הייחודיות הראשונה. שזה מותאם אישית ולא סתם ככה אל תאכל.  בנוסף יש ספר מתכונים שלם שיעזור לך לשלב כל מה שאתה רוצה לאכול ובנוסף אם זה לא מספיק, זה בא עם הליווי שלי. להיות שם ברקע ולענות על כל דבר. ליווי אישי לכל אחד ולא קבוצתי. 

 

אתה חושב שזה משהו שמאפשר לכולם להצליח בדיאטה?

תראה, זה עצוב לומר אבל אחוז ההצלחה בדיאטות הוא פחות מ- 10 אחוז (לא מדבר כמובן על ירידה של חודש ראשון אלא בהסתכלות של שנה לפחות). אני מאמין שאני מביא פה דרך שתאפשר ל70 אחוז להצליח בוודאות. 30 אחוז כנראה לא יצליחו כי פשוט לא משנה כמה שוקולד או מאפים או מסעדות תתן להם בתפריט, הם פשוט עדיין יאכלו יותר והם צריכים ליווי יותר אישי שידרבן אותם ויקח אותם רחוק. אבל לפעמים שאני אומר את זה לאנשים בפנים, שהם פשוט לא בתוך זה כרגע כי הם לא מסוגלים אפילו להתמיד יומיים לא משנה באיזה תפריט- נוקשה או קל, הם פתאום טורפים את הקלפים ומתמידים יותר מכולם אז אי אפשר לדעת. ובשביל זה הכנסתי לתוכנית הזאת גם ליווי.

 

אתה רוצה להגיד לי שאני בא אלייך ואומר לך פליקס אני רוצה 2 מיני פסק זמן ביום בתפריט שלי ושהירידה שלי בשומן לא תיפגע, זה אפשרי?

כן! זה עד כדי כך וקל. זה למעשה 3 מנות פחמימה (לומדים את זה בתוכנית) ואתה פשוט משלב את זה בתפריט שלך. אם אתה חייב. עדיפות שלי שתיקח משהו מזין יותר אבל אולי קצת עצבני הבוקר או סתם בא לך פינוק קטן עם הקפה, אין בעיה. 

 

אם זה עם ליווי, זה בטח יעלה המון, לא?

תראה, פגישות ייעוץ איתי באמת עולות אלפי שקלים אבל אני כל כך נהנה לראות וללוות אנשים שונים שעוברים תהליך מדהים, תהךיך שבו לומדים שאפשר לאכול בשקט ובלי נקיפות מצפון, שאת התוכנית הזאת אני מוכר ממש בזול. 197 שקלים לכל התוכנית כולל הליווי שלי. 

 

יש אפשרות שתדגים לנו למשל איך אתה משלב מאכל טעים או איזה תפריט לדוגמא?

״בטח! זה ממש קל. אני אוהב להראות לאנשים איך אני משלב סביח למשל:

פיתה- 3 מנות פחמימה

2 כפות טחינה גולמית- 2 מנות שומן

2 ביצים- 2 מנות חלבון

חציל אפוי- לא סופרים

״קל, פשוט וטעים. אהה ואם בא לך קינוח? יש לי מתכון לעוגית חמאת בוטנים או סתם שורת שוקולד למשל

 

בסדנה שלי אני מלמד מההתחלה ועד הסוף איך להחליט כמה אני צריך לאכול,איך לבנות את התפריט שלי לפי זה וכמובן איך לשלב מה שאני אוהב לאכול. הסדנה הזאת שוברת את כל עולם הדיאטות וכל מה שאי פעם חשבו על דיאטה

 

מסתבר שסביח מותר בדיאטה. פליקס פלג

 

ֿלסיכום, 

עולם הדיאטות פשוט לא נגמר וברגע שנכנסים לצערנו קשה לצאת, אבל ייתכן ויש פה את הפתרון שזה באמת יהיה התהליך האחרון? שוקולד, פסטה, מאפים ומסעדות באופן שבועי ועדיין להתחטב? זה בערך כמו לייזר בלי כאבים או משיכת כספים בחול בלי עמלות. נשמע מעולה ושווה לעקוב. שווה בדיקה.

לפרטים על הסדנה הקרובה של פליקס פלג לחצו כאן.