השראה בגיל 26: מטכנאי טנקים זוטר שבקושי סוגר את החודש, ליועץ משכנתאות מבריק שמרוויח 15-17K ומפנק את האישה בחופשות לחו"ל

אמיר שרף (26) מרגיש שהוא "גילה את אמריקה". אחרי שנים של עבודה מפרכת כנגד בחיל חימוש, הוא מצא את הפירצה ורכש מקצוע יוקרתי תוך 60 יום שמאפשר לו להרוויח משכורת כפולה בעד שעה-שעתיים נוספות של עבודה ביום. עם חזון לכבוש את המגזר הדרוזי ולהפוך לאוטוריטה בתחום, שרף מאמין ש"כל אחד יכול להפוך ליועץ משכנתא ולהתחיל לחסוך כסף לישראלים". יצאנו לחקור את התופעה.

אמיר שרף הוא אחד הכוכבים העולים בעולם ייעוץ המשכנתאות במגזר הדרוזי. מדובר בבחור צעיר שאפתן אך אחראי עם ראש על הכתפיים, שלפי קצב ההתקדמות שלו אל תתפלאו אם תשמעו עליו בשנים הקרובות בתור מותג בעולם כלכלת המשפחה.

בתור אדם שגדל בכפר חורפש (בצפון) ולא נולד עם כפית זהב בפה, שרף יודע מה זה לעבוד קשה מצאת החמה עד צאת הנשמה. עוד בצבא שרף לא הסתפק בשירות סדיר, והחליט לחתום קבע כהנדסאי מכונות שמטפל בטנקים ביד רמה. לאחר השירות, המשיך לעבוד בשירות המדינה בענף התחבורה, אבל שם הרגיש שהוא לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלו.

למרות לו"ז קשוח שמתחיל ב6:30 כל בוקר במוסך בחיפה, שרף החליט ללמוד בשעות הערב תחום חדש שנקרא - ייעוץ משכנתאות. אחרי תקופה (קצרה) בה הוא למד כל לילה, היום הוא מומחה שיכול לטפל בכל תיק משכנתא עבור כל אדם. למרות גילו הצעיר (26), שרף הספיק לטפל בכמה וכמה מקרים ביניהם זוג שהצליח לחסוך לו 300,000 שקלים לאורך חיי המשכנתא.


(אמיר שרף: "לא רציתי לקום כל בוקר, לעבוד קשה ולהרוויח 6800 שקל. הרגשתי שמגיע לי יותר")

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


היום הוא עובד בשעות היום כשכיר (עדיין) ואחר הצהריים בזמנו הפנוי כיועץ, מרוויח משכורת כפולה משאר החבר'ה בגילו (17,000 במקום 8500) בזמן ששעה שלו שווה 500 שקלים ויותר, כאשר עם כל יום שעובר המוניטין שלו גדל וכך גם חשבון הבנק.

יצאנו לחקור את סוד ההצלחה שלו, ואיך אדם שרק נמצא בתחילת חייו מגיע להישגים כאלה כנגד כל הסיכויים…

אמיר, תודה שנפגשת איתנו.
"תודה לך."

אז מה, יועץ משכנתא… איך טכנאי טנקים לשעבר מגיע לטפל במשכנתאות של אנשים?
"תשמע, כמו כולם, חיפשתי איך להתקדם בחיים. לא היה נראה לי לקום כל בוקר (לפנות בוקר), לקרוע את עצמי ולסיים את החודש עם משכורת של 8500 שקל ברוטו. רציתי משהו יותר כי אני חושב שאני מסוגל ליותר. ובמקרה, היה לי מזל, נחשפתי לתחום המדהים הזה."

אבל למה דווקא משכנתא? למה לא כל תחום אחר?"
"יש פה 2 סיבות: קודם כל, עניין אותי כל הנושא של כלכלת משפחה. במקרה נחשפתי לעולם המשכנתאות, וזיהיתי פה הזדמנות גדולה - בטח ובטח במגזר הדרוזי שבו אין מספיק מודעות לעולם המשכנתאות. דבר שני, בעבודה שלי כשכיר אני עדיין עובד אמנם כי זאת הכנסה בטוחה ויציבה, אבל אני מרוויח שם 46 שקלים לשעה וכיועץ משכנתא אני מרוויח 500-600 שקל לשעה. זה הבדל מטורף של יותר מפי 10, ואני לא מכיר עוד הרבה תחומים שאפשר להרוויח כמו רופא או עורך דין בלי שיש לך תואר."


(שרף: "היום אני יכול להרשות לעצמי לפנק את האישה מתי שבא לי ולנסוע לחופשה בבטומי")

מה, אתה רוצה להגיד לי שאין לך תואר בתחום?
"בטח שלא, כי אין כזה דבר. לא צריך תואר בייעוץ משכנתא (בניגוד לביטוח למשל או יועץ השקעות), אם הבנתי נכון זה התחום האחרון בעולם הפיננסים שאין עליו פיקוח, וכל אחד יכול לעבוד בו איך ומתי שבא לו. ת'כלס צריך פה 60 יום מרוכזים ואתה שולט בתחום עם מקצוע ביד, יכול להתחיל לקבל עבודה."

אבל בכל זאת, לא צריך להיות גאון מתמטיקה וכלכלה בשביל להיות טוב בזה?
"ממש לא. אחד המנטורים שלי (שמעון שטרית), אדם שטיפל בחייו כבר למעלה מ-1500 משכנתאות עבור לקוחות ואין לו בכלל תעודת בגרות, אפילו לא 3 יחידות. אנשים חושבים שכדי להיות יועץ משכנתאות טוב צריך להיות תותח במתמטיקה או בכלכלה, אבל זה ממש לא נכון."

ותגיד, למה בעצם שאני אלך ליועץ פרטי ולא לבנקאי שלי אם אני צריך ייעוץ משכנתא? לא ידעתי בכלל שיש יועצים פרטיים ככה מחוץ לבנק.
"בוא תגיד לי אתה - אם היית הולך לבית משפט (כנתבע), היית רוצה להיעזר בעורך הדין מטעם התביעה, או עורך דין משלך שיגן עליך ועל האינטרסים שלך? ברור שהיית רוצה עורך דין מטעמך שמגן על האינטרסים שלך. גם אם היית רוצה שהעורך דין התובע יגן עליך ויבצע את שני התפקידים, זה היה בלתי אפשרי.

רק מה שברור בתחום עריכת הדין, לא ממש מובן לישראלים שזה מגיע לבנקים ולמשכנתאות… יועצי המשכנתאות בבנק נאמנים באופן טבעי לבנק. זה מקום העבודה שלהם שמפרנס אותם ולכן הם לצידו ולטובתו. הלקוח לא ממש מעניין אותם, וזה בסדר אני לא כועס עליהם או משהו… אתה ואני היינו עושים את אותו הדבר. זה פשוט הלקוחות שלא מבינים את זה, שזה מה שמשגע אותי."

ואתה רוצה להגיד שיועץ משכנתאות פרטי לא 'דופק קופה' על חשבון הלקוח?
"בדיוק ההיפך. את האמת, אם הייתי חוסך לך 150-200 אלף שקל במשכנתא ממש עכשיו, היית מוכן לתת לי 6000 שקל על השירות הזה? בטח שכן, כל אדם שפוי היה שמח לעשות את זה. להיות יועץ זה כיף כי תמיד יש פה עסקה של Win-Win עם הלקוח. הרווח שלי הוא תמיד מתוך החיסכון שלי ללקוח. יש סיבה למה לקוחות שולחים לי פרחים ושוקולד בנוסף לתשלום שמגיע לי בסוף התהליך. הם מבסוטים עד השמיים :)"

אמיר, איך זה מרגיש להרוויח ככה כמו ה"גדולים" בגיל 26? אני מניח שאתה מרשה לעצמך דברים שחבר'ה בגילך לא יכולים להרשות לעצמם…
"האמת שלא דווקא. באופי שלי אני אדם שאוהב להיות מתוכנן לעתיד, אמנם אני פחות ודואג ונוסע פה ושם עם האישה לחו"ל (למשל לא מזמן היינו 5 ימים בבטומי היה מדהים), אבל המטרה האמיתית שלי זה להגיע לדירה ולהשקיע בעסק לטובת העתיד."

לצפייה בשיעור החינמי בנושא ייעוץ משכנתאות לחץ כאן>>


שמע, אתה בחור אחראי. סליחה שאני נכנס לך לכיס (אבל אני יודע כמה הקוראים שלנו סקרנים), כמה באמת יכול להשתכר יועץ משכנתא איכותי?
"תראה, היום בשוק שכר יועץ הוא כ-6000 שקלים עבור טיפול בתיק משכנתא. מדובר בתהליך של 1-3 חודשים ויש פה כמה פגישות ולא מעט עבודה, ככה שזה גם הוגן ללקוח בעיני וגם מעולה ליועץ. בתחום הזה מקבלים כסף על מומחיות, לא על שעות (כמו שהייתי מקבל בצבא). ככה שאנחנו היועצים מרוויחים כמו רופאים ועורכי דין, ולא כמו שכיר 'רגיל'. מספיק שאתה עושה 2 תיקים בחודש בשעת עבודה ביום פלוס מינוס, וזה כבר שווה לך עוד 12,000 שקל בחודש."

וואלה… ספר לי על זה תיק מעניין של לקוח שהיה לך לא מזמן.
"האמת, בדיוק סיימתי תיק של אדם עצמאי בן 47 שהיו לא כל מיני הלוואות שהכבידו עליו. לקחנו את כל ההלוואות ועשינו לו מה שנקרא 'איחוד הלוואות', כלומר משכנתא אחת גדולה במקום הרבה הלוואות קטנות. הצלחנו ככה להוריד את ההחזר החודשי המצטבר מ-3000 שקל ל2300, כלומר חיסכון חודשי של 700 שקל. זה לא צחוק.

זה מה שאני אוהב בתחום הזה, כל תיק הוא שונה, כל מקרה הוא אחר. היה לי עוד תיק לא מזמן שהסתיים, שם זוג בא לקחת משכנתא לקניית דירה ראשונה למגורים. בלי הרבה מאמץ, הצלחתי לחסוך להם 300,000 שקל! זה היה סיפוק עצום, זה אומר שבמקום למשוך את המשכנתא 25 ו-30 שנה, אחרי 12 שנה הם הולכים להחזיר כבר את רוב המשכנתא שזה מדהים. אמרתי לך, זה WIn-Win."

אז אני מבין שלאור ההצלחה בקרוב תתפטר מהעבודה שלך?
"בקצב הזה אני מקווה מאוד להצליח להתעסק רק בתחום המשכנתאות כבר בזמן הקרוב."

אבל להיות יועץ פרטי זה בעצם להיות עצמאי ובעל עסק. מה יש לך לומר על זה שרוב העסקים הקטנים בארץ לא שורדים? לא מפחיד אותך?
"שמע, אני אמנם חדש בעולם העסקים, אבל אני חושב שזה מאוד תלוי לאיזה תחום אתה נכנס כעצמאי. לא בכל תחום ההזדמנות היא שווה. פעם להיות סוכן ביטוח היה ה-דבר, היום יש לך אלפים. פעם כולם רצו להיות עורכי דין, היום יש לך אלפי בוגרי תארים במשפטים מובטלים שמחפשים עבודה. היום ההזדמנות הגדולה היא בעולם המשכנתאות, יש 86,000 לקוחות פוטנציאליים בשנה ורק 350 יועצים שרשומים באיגוד.

הלקוחות מחכים בכל פינה וכל לקוח כזה שווה 6000 שקל. הייתי אומר שזה אפילו קשה לא להצליח בתחום הזה גם אם מנסים. 2-3 לקוחות בחודש ואתה מסודר, אני לא מכיר אדם שלא יכול לעמוד בזה."

אפרופו "לעמוד בזה"… מי מתאים לדעתך להיות יועץ?
"בגלל שצריך רק 10-15 שעות כדי לטפל בתיק משכנתא, מספיק שעה ביום או כמה שעות בשבוע כדי להכניס עוד 6000 שקל, או 12,000 אם זה שני לקוחות. כל מי שרוצה להגדיל את ההכנסה שלו ויש לו שאיפות והוא אוהב לעזור לאנשים, זה המקצוע בשבילו. זה מתאים לכולם, גם לגברים גם לנשים ואפשר לעשות את זה בהתחלה בנוסף לעבודה המרכזית (כמוני). רק צריך להיות אדם טוב ולהשקיע כדי ללמוד את התחום כמו שצריך."


(שרף: "לא צריך תואר באוניברסיטה, 60 יום ואתה הופך ליועץ משכנתאות מומחה")

שמע, זה נשמע מעניין. אם אני רוצה להתחיל, מה הצעד הראשון? כמה זמן הלימודים?
"בגלל שאין פה תואר ולא צריך רישיון או שום דבר כזה, זה ממש מהר. אני למדתי את התחום תוך 60 יום והתחלתי לקבל עבודות. הצעד הראשון הוא לצפות בסדרת הסרטונים של 'איתניםי, המכללה הכי טובה בארץ בתחום של ייעוץ משכנתאות בבעלות שמעון שטרית ועדי שטרן."

ומה החזון שלך? עוד אני אשמע על אמיר שרף בשנים הקרובות? :)
"אני מקווה שכן! שמע, במגזר הדרוזי אין מספיק מודעות למשכנתאות והתנהלות פיננסית נכונה בתוך המשפחה. אנשים מתנהלים לא נכון מה שמונע מהם לקבל משכנתא, וחבל. הייתי רוצה לשנות את זה ולהיות היועץ הכי מוכר במגזר. בוא נגיד שאני מכוון גבוה, משהו כמו 50 לקוחות בחודש שזה כבר משכורת של גדולים :)"

אמיר, אתה בחור מרשים ואני מודה שעשית לי חשק ללמוד את התחום. מה אני עושה עכשיו?
"אני אשלח לך קישור לסרטונים. זה מיני קורס בחינם שנותן את כל המבוא והבסיס על העולם הזה של ייעוץ משכנתאות. תראה אם זה מעניין אותך, משם כבר תדע לקבל החלטה אם התחום הזה בשבילך או לא. לי בכל אופן זה שינה את החיים, ואני בטוח שאני לא היחיד."

למיני קורס החינמי של ״איתנים״ לחצו כאן >>>

 

 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה או להתעשרות מתחום ייעוץ המשכנתאות, הצלחתם של כל יועץ/ת נמדדת עפ"י יכולתם ומקצועיותם האישיות בלבד. יש לציין שמוצע קורס דיגיטאלי/פרונטאלי בסיום צפיית הסרטונים למי שיראה לנכון להצטרף לתחום ייעוץ המשכנתאות. לעזרה או שאלות צרו קשר: [email protected]