בלי משחקים - הילד שלקח 8,000 ש״ח והפך אותם ל-400,000 ש״ח בשנתיים וחצי

הרבה מומחים, עסקנים ואפילו אנחנו התקשינו להאמין כששמענו את זה, אבל הילד הצעיר הזה (רק בן 24) מרוויח ביום עבודה של שעה וחצי את מה שרובנו מרוויחים ב-5 ימי עבודה מלאים. יש לו בשורה בשבילכם: ״אם תלמדו איך לעבוד נכון ותשימו רגע את הסקפטיות בצד, אין סיבה שלא תביאו הביתה עוד 1,000-5,000 שקל בחודש בזכות השקעות נכונות בשוק ההון. פשוט אין.״ האמנם?


שנתיים וחצי מהשחרור וכבר יש לו אאודי חדשה. גל עמיאל

גל עמיאל מחנה את האאודי החדשה שלו ("קניתי לפני שבועיים") ונכנס בקלילות לבית הקפה שבו אנחנו נפגשים. הוא בן 24, אבל אפשר בקלות לטעות ולחשוב שהוא מבוגר יותר – רושם שרק מתחזק כשהוא מתחיל לדבר.

אולי זוהי הכריזמה, אולי הניסיון שהספיק לצבור בשנותיו הקצרות, ואולי זה קשור לכמה שהוא מרוויח בחודש. רחוק מאוד מבן 24 ממוצע שממלצר את עצמו למוות בקפה השכונתי. אבל ממש, ממש רחוק.

תגיד, איך ילד צעיר בגילך בכלל הגיע לסכומים האלה?
"תראה 'הילד' הזה התחיל בצבא, הייתי חייל בן 19 שלא מבין כלום ולא למד להשקיע בשוק ההון מעולם. לקחתי הלוואה של יותר מ-20,000 ₪ מהבנק ולקח לי בדיוק שבועיים להפסיד את כולה".

אני מכיר אנשים שהפסידו את הבית בשוק ההון, בוא תשכנע אותי שאתה לא עוד ״סתם ילד עם מזל״?
״ממש ממש לא. יש אנשים שחוויה שלילית כזאת הייתה מרחיקה אותם מהתחום לכל החיים, אבל זה פיתח אצלי אמביציה מטורפת להבין איך 10% מהמשקיעים מרווחים באופן קבוע במשך עשרות שנים אלפי ועשרות אלפי שקלים בחודש מהשקעות בשוק ההון. הבנתי שאני בעצמי לא מבין כלום, ולא יודע כלום. אבל לא הרמתי ידיים ולא הסכמתי לוותר על הכנסה קבועה מהשקעות.״

נו אז גלה לנו, מה הסוד הגדול שבזכותו אתה מצליח איפה שכולם נכשלים?
״שום סוד. נרשמתי ללימודים במכללת 'פסגות', שבה דרך אגב אני מרצה כיום, ובכלום זמן התחלתי להתמצא בתחום ולהרכיב לעצמי את ארגז הכלים שלי. ניתחתי את כל המהלכים שעשיתי בפעם ההיא שכשלתי, צילמתי בווידאו את כל הפעמים בהם סחרתי וצפיתי בהם אחד אחד (התיעוד אגב זמין לכולם ביוטיוב), הכנתי סטטיסטיקות מבוססות על כל עסקה שנכנסתי אליה, למדתי בדקדקנות מהטעויות שלי וסוף סוף הגעתי מוכן למבחן המציאות".


גל עמיאל: "התחלתי להתמצא בתחום ולהרכיב לעצמי את ארגז הכלים שלי"

גל, דבר תכל'ס, מתי התחלת לראות כסף?
"תכל׳ס? לפני קצת יותר משנתיים. בפעם השנייה שפתחתי מחדש את חשבון המסחר שלי. בסיבוב הזה הפקדתי סכום נמוך מהפעם הראשונה – 8,000 ₪ בלבד, אבל ההבדל היה שניגשתי לזה הרבה יותר שקול וחכם ממה שהייתי לפני כן".

ו… אם אפשר לשאול, כמה הרווחת עד היום?
"בוא נגיד שהכפלתי את גודל החשבון שלי פי 50 בערך, בחישוב מהיר, אחרי שהפקדתי 8000 ש"ח בתחילת הדרך, היום החשבון גדל לאזור ה-400,000 שקל.״

נו, אבל אחד ל-100 עם מזל עושה כסף בשוק ההון וכל השאר מפסידים… מה הסוד? מה אתה עושה אחרת?
״תראה, יצרתי שיתוף פעולה עם חבר טוב ומוכשר, ויחד הצלחנו להגיע לפיצוח, זה נקרא "השילוש הקדוש" שעליו מתבססת ההצלחה בהשקעות בשוק ההון, ולדעתי גם בכל תחום אחר.

השילוש הזה הוא ידע, ניהול סיכונים והתמודדות מנטלית. אם יש לך את כל אלה – יש לך הכול. אתה לא צריך להיות אקדמאי עם 3 תארים או מתמטיקאי מחונן. אתה פשוט צריך לדעת את מה שיש לדעת על התחום ועל השחקנים בו, לנהל סיכונים באופן מיטבי ולדעת להתמודד עם לחצים ופחדים שעלולים להביא אותך להחלטות לא רציונאליות. זה לא פשוט כמו שזה נשמע, ולא בכל יום מרוויחים אבל זה לגמרי אפשרי".

השאלה היא אם גם אני יכול לבוא, ללמוד על השקעות בשוק ההון, להתמיד ב"שילוש הקדוש" ולהצליח?
״ועוד איך. למעשה, כבר יותר משנתיים שאני מלמד אחרים את 'השיטות' שלמדתי מרועי ויניב ב'פסגות', ואיך אפשר להצליח בדיוק כמוהם. והאמת, שבתור המנכ"לים של המכללה שלנו, הם החליטו להרים את הכפפה וללמד את העקרונות הבסיסיים של השיטה שלנו בסדרת סרטונים חינמית על השקעות חכמות בשוק ההון. יש שם ידע ששווה זהב, ואני ממליץ לכל אחד שהתחום מעניין אותו להעיף שם מבט."

רוצים ללמוד מגל עמיאל איך להרוויח משוק ההון? לחצו כאן>>


"אתה לא צריך להיות אקדמאי כדי להכנס לשוק ההון" | צילום: מכללת פסגות

אמרת קודם שלסדרת הסרטונים החדשה קוראים ״יצירת נכסים בשוק ההון״, למה הכוונה?
"זה בדיוק כמו שזה נשמע - סדרת הסרטונים מכינה אותך ליצירת השקעות ונכסים בשוק ההון. המשמעות היא: דריסת רגל בתחום שבו אתה לא כפוף לשום אדם אחר בעולם חוץ מלעצמך. בין היתר לומדים שם את כל מה שקשור להשקעות בשוק ההון, איך מבררים על החברות שבהם מתכוונים להשקיע, מה צריך לדעת, מהם השלבים שבהם צריך להתמיד, איך להרוויח גם כשהבורסה יורדת, ומהצד השני – מלמדים כיצד למקסם רווחים ככל שניתן."

וואו, סיקרנת אותי מאוד עכשיו, השאלה אם אני אבין משהו מכל מה שמלמדים שם? זה מתאים לי או לקורא הממוצע?
"זה מתאים לכל אחד. חד משמעית. יש לי המון תלמידים צעירים משוחררי צבא שרוצים לחיות בעצמאות כלכלית, יש בעלי משפחות שרוצים להוסיף הכנסה הביתה. היה לי תלמיד בן 80, שפשוט עשה חיל. באמת שכל מה שצריך זה רצון, נכונות אמתית ללמידה, והכי חשוב – לשמור על צניעות לאורך כל הדרך ולהבין שמכל אחד יש מה ללמוד".

ותגיד, ת׳אמת, ההורים שלך לא שואלים מתי תלך כבר ללמוד באוניברסיטה?
"ההורים שלי מבינים שהזמנים השתנו. אפשר להיות חלק מהמרוץ המטורף הזה, של עבודה במשרה מלאה - משכורת ממוצעת - לחלום על חופשה בחו"ל פעם בשנה. ואפשר ללמוד איך יוצאים מהלופ הזה ואיך מזנקים צעד קדימה. ההורים שלי שמחים שאני לא נכנע למרוץ המתיש הזה".

לסיום, איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מהיום?
"אני חייב להודות שבינתיים מה שמעסיק אותי הוא בעיקר להמשיך להשקיע ולפתח את שיטת המסחר היומית שלי עד כמה שניתן, לאחרונה אפילו הקמתי חברת נוסטרו חדשה שמנהלת תיקים למי שמעניין אותו מסחר ומחפש איש מקצוע שיעשה לו תשואה שנתית רצינית על הכסף. בעיני מסחר זה ללא ספק 'המקצוע' הטוב ביותר בעולם, ולדעתי ברגע שיודעים מה לעשות, כל אחד יכול להגיע למצב שהוא מייצר עוד כמה אלפי שקלים בחודש, בלי בוס על הראש ועם הרבה זמן פנוי להנאה והגשמה עצמית".

אוקיי, אז מה הצעד הראשון שצריך לעשות כדי להיכנס לתחום?
״אל תמהר לקפוץ למים, אני הייתי ממליץ לך קודם לצפות בסדרת הסרטונים 'יצירת נכסים בשוק ההון' שהיא חינמית לגמרי, ללמוד את התחום ורק אחר כך להתחיל לעשות את הצעדים הראשונים.״

לצפייה בסדרת הסרטונים של מנכ״לי מכללת פסגות, רועי ראובן ויניב ארביב ״יצירת נכסים בשוק ההון״ לחצו כאן >>>