קובי אלקיים (מנעולן): "רק בתחום הזה אתה יכול להרוויח 10,000-30,000 שקל בחודש משעתיים של עבודה ביום"

אם חצית את גיל 40, ואתה בטוח ששיא הקריירה והשכר מאחוריך, אתה תתקשה להאמין לבשורה שמביא איתו הצעיר הזה - רק בן 26, מרוויח בחודש פי 3 ויותר מרוב הישראלים ועושה את זה בשעתיים של עבודה ביום כמנעולן וקובע: ״אם יש לך 2 ידיים, ראש וקצת רצון, אין סיבה שגם אתה לא תרוויח 10,000 שקל (ויותר!) משעה אחת של עבודה ביום". נשמע טוב? יצאנו לבדוק!

קובי אלקיים (26) מתקרב אליי בצעדים מהירים ומלאי ביטחון, קבענו להיפגש בבית קפה בכרמל "בכל זמן שמתאים לך, מקסימום אני מכבה את הפרסומת בגוגל". ואם לשפוט על פי מראה חיצוני, מנעולן זה הדבר האחרון שהיית חושב עליו.

את הסוד שמאחורי החיוך, הדיבור הרהוט והמחסור הטוטאלי בדאגות אני משוכנע שאצליח לחלץ ממנו, אולי זה בגלל שהוא נשוי טרי רגע לפני ירח דבש חלומי או אולי זה קשור לעובדה שקובי מרוויח הרבה יותר כסף מרוב בני גילו וגיל הוריו

אלקיים: "אין סיבה שגם אתה לא תרוויח 10,000 שקל בחודש (ויותר!) משעה אחת של עבודה ביום"

תסביר לי, איך צעיר נשוי טרי מגיע למצב שיש לו עסק עם 3 עובדים והוא עובד רק שעתיים ביום?
"אתה ישר ולעניין, מה?" הוא זורק לעברי וממשיך "אבל אל תתבלבל, אני אמנם צעיר אבל לגיל אין משמעות בתחום המנעולנות, להיפך, מנעולן צעיר נתפס כחסר ניסיון למרות שלניסיון אין הרבה משמעות בתחום הזה, כי ברגע שלמדת לפרוץ את כל סוגי המנעולים - זהו, יש לך פרנסה בשפע. אבל לא תמיד זה היה ככה, לפני שהפכתי למנעולן במשרה מלאה והרחבתי את העסק, הייתי איש מכירות בתאגיד פיננסי מהגדולים במשק (השם שמור במערכת לבקשתו של קובי) ועבדתי קשה מאוד".

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>

למה אתה מתכוון קשה מאוד? כמה שעות ביום עבדת וכמה כסף הרווחת באותה התקופה? 
"בוא נגיד שהמשכורת שלי הייתה בין 10 אלף ל-12 אלף שקל נטו בחודש, ובהתאמה הייתי עובד בין 10 ל- 12 שעות ביום. לא רע בכלל לרווק צעיר שלא חשב יותר מדי על העתיד שלו, אבל ברגע שלתמונה נכנסים משפחה וילדים, אתה לא רוצה להיקבר כל היום בעבודה רק כדי שבעוד 15 או 20 שנה תגיע לגיל שתקבל בעיטה אתה יודע איפה, ואז נראה אותך מחפש מחדש את עצמך ואת העתיד שלך".

אז מה, אתה מציע שכולנו נהפוך למנעולנים? אתה רחוק מלהיות מציאותי... 
"לא יודע אם הייתי מציע לכולם אבל התחום הזה נואש למנעולנים ללא ספק, כמות העבודה שיש היא כל כך גדולה ויש מקום לכולם - ועדיין יהיו מספיק קריאות, יש 2,170,000 קריאות למנעולנים בשנה ויש רק כ-900 מנעולנים בישראל. ולמרות שלהיות מנעולן נראה כמו מקצוע פשוט ו"לא מזיק", אני קורא לזה "אינסטלטור בלי הסירחון ובלי העבודה הקשה" ותתפלא, אבל זה מקצוע עם אפשרויות אינסופיות להכנסה."

תרשה לי לצנן את ההתלהבות אתה בסך הכל מגיע ומחליף מנעול, לא?
"אז זהו, זה מה שגם אני חשבתי על התחום הזה, עד שראיתי מנעולן בחו"ל שעושה כל כך הרבה כסף והחלטתי ששווה לי לנסות את זה בעצמי. אז התחלתי בקטן ואני יכול לומר לך שתשכח מכל הדימוי הזה של מנעולן שפעם בשבוע מתקשרים אליו לקריאה, זה נכון רק למי שלא מבין את הפוטנציאל ולא עושה את הפעולות הבסיסיות שכל מנעולן חייב לעשות כדי להצליח. עכשיו, זה נכון שאני מחליף מנעול, או יותר נכון את הצילינדר של הדלת, אבל כמו שאתה יכול לדמיין - יש צילינדר פשוט שעולה לי 30 שקל ונמכר ב-350 שקל, ויש צילינדר יקר וטוב יותר שעולה 100 שקל ואתה יוצא מבית של לקוח עם צ'ק של 900 שקל על אותה עבודה בדיוק - תוך פחות משעה."

אתה רוצה לומר לי שאתה עושה רווח של 800 שקל בהחלפת מנעול? אתה לא מרגיש שאתה דופק אנשים?
"להיפך, אני מרגיש שזאת שליחות, יש דבר שיותר שווה מחיוך של אדם שכרגע אתה הפכת להיות המושיע שלו? ובנוסף לכל זה לקבל חיבוק חם ותודה מעומק הלב? אני חושב שזה לא קיים בכלל ברוב המקצועות… לגבי המחיר אני מוכר גם בהרבה יותר מזה, יש צילינדרים שאני מוכר ב- 1,200 שקל, צילינדרים שפורץ מזהה אותם ומיד עובר לשכנים כי הוא יודע שחבל על הזמן שלו, אבל עזוב אותך מצילינדרים…

אתה שוכח שהכסף מגיע גם מתעריפי לילה וסופי שבוע יקרים יותר, מרכבים שננעלים, משכפול של שלטים, סורגים אחרי פריצה שאני גוזר עליהם עמלה בשיחת טלפון ותיווך בין לקוח לחבר'ה שמתקינים סורגים, ויש גם התקנות ופריצות של כספות, הוספת עיניות או מנעולים דיגיטליים לדלתות, ובקיצור, להיות מנעולן זה עולם שלם של הכנסות ואתה יכול לצאת מלקוח שהזמין אותך "רק" כדי שתחליף לו מנעול אחרי שפרצו לו - עם צ'ק של 1,600 שקל ויותר אחרי שעה אחת של עבודה, ושלא תבין אותי לא נכון, אנשים מרגישים שהם שילמו את מה שהם קיבלו ואני בכלל לא צריך לעסוק במכירות, יש מחירון של עמותת המנעולנים, אני מציג אותו ועובד לפיו, פשוט כשאתה מציל מישהו ממצב שבו הוא תקוע, הוא באמת יודע להוקיר לך תודה שעזרת לו והתשלום שווה את הפריצה, החלפת המנעול וגם על הדרך חילוץ ממצב לא נעים."

או קיי, אני מודה שזה מתחיל לסקרן, איך הפכת להיות מנעולן?
"טוב, האמת היא שכמו בכל תחום צריך קודם כל לקפוץ למים, לצבור ביטחון וללמוד את הקטע המקצועי. בעבודה הקודמת שלי עבדתי בין 10-12 שעות ביום והרגשתי שהחיים תקועים ולא מתקדמים, הייתי חייב יותר חופש ושליטה על החיים שלי, למעשה לא רציתי להמשיך להיות עבד במשך כל חיי, רציתי להיות זה ששולט בתזרים הכספי שלו ולעשות יותר כסף.

אחרי שעברתי קורס מנעולנות, הבנתי שאני חייב לתת שירות טוב ללקוחות ולפרסם את עצמי נכון כדי שהלקוחות יגיעו אליי - ובתכל'ס זה אחד הדברים הכי חשובים. אבל כשהגעתי לקטע של לפרסם את עצמי, פה חוויתי את הקשיים הכי גדולים שלי, בפרסום."

אז לא הכל הלך חלק, מה הקשיים בתחום הזה?
"תראה, כמו בכל דבר ההתחלה היא הכי קשה, לא הצלחתי להביא לקוחות והטלפון לא צילצל כמו שחלמתי, אבל כל זה היה בתחילת הדרך כשלא ידעתי את כל התחבולות והטכניקות. אז גם עבדתי עם כל מיני משווקים ומקדמים באינטרנט ששילמתי להם הרבה כסף והם לא ידעו לעשות את העבודה נכון, לא נכנסה לי מספיק עבודה ולא היו לי הרווחים שיש לי היום, רק הוצאות על שיווק ופרסום שעכשיו נראות לי מגוחכות ומיותרות, הייתי מיואש, זה היה ממש בתחילת הדרך שלי, שמתי לב שאין לי מספיק עבודה והחלטתי שאני חייב לעשות שינוי"

איך התגברת על זה ואיך אתה מפרסם את עצמך היום כדי להביא עבודה?
"לא ויתרתי, התייעצתי עם הרבה אנשים עד שהגעתי למקדמים הנכונים, חילקתי יום ולילה מגנטים, למדתי כל מיני שיטות, הכרתי אנשים שהביאו לי עבודה והמליצו עליי והזמן עשה את שלו. אם מותר לי לציין שם של אדם אחד שעזר לי הכי הרבה אז מדובר על בועז פמסון שהוא האוטוריטה מספר אחד היום בתחום המנעולנות. הוא לימד אותי הכל על איך לשווק את העסק בצורה מקצועית ובזכותו יש לי היום פרסומת ממומנת בגוגל ובלחיצת כפתור בטלפון אני מדליק ומכבה אותה, אם אני במצב שאני לא רוצה או לא יכול לצאת לקריאה, אני מכבה את אותה וזהו".

בתמונה: בועז פמסון, יו"ר העמותה הישראלית של המנעולנים המקצוענים, מנהל מזה 18 שנים את בית הספר הגבוה למנעולנות מקצועית בישראל

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>

תאר לי יום עבודה ממוצע שלך?
"אצלי הלקוח מעיר אותי, אני חי את החיים הרגילים שלי ומחכה לשיחת טלפון שתגיע. הוא יכול להעיר אותי בשעה 5 לפנות בוקר כשהוא חוזר משדה התעופה ולא נפתחת לו הדלת בבית, והוא יכול להעיר אותי גם מאוחר יותר כשהוא יוצא לעבודה והרכב לא נפתח בשום אופן ולא בא לו לשבור את החלון ולשלם 3,000 שקל על חלון חדש. כל יום עבודה שונה מהיום שלפניו והחוויות והסיפורים שאני שומע משתנים מיום ליום".

מה גילית על תחום המנעולנות ומה סוד ההצלחה שלך? 
"גיליתי עבודה סופר רווחית וקלה יחסית למי שיודע איך לנהל את עצמו בצורה נכונה, ניהול פיננסי נכון זה מה שעושה את ההבדל בין מנעולן שעושה ים של כסף למנעולן מתוסכל שלא מבין למה אין לו עבודה, שלא יודע כמה עולה לו להביא לקוח וכמה כסף הוא הולך להרוויח על כל לקוח. הסוד הגדול טמון בניהול נכון של התקציב וניהול נכון של השיווק".

"אני למדתי מה זה פרסום נכון ומהן העלויות שיש לי ואני פועל בהתאם, יש עוד המון תחומים במנעולנות, כמו שכפול מפתחות או פריצת כספות שאפשר להתפתח בהם לעומק ולהרוויח מהם הרבה מאוד כסף".

כמה קריאות יש לך ביום?
"אתה תצחק, אבל אני בוחר לקבל רק 2 קריאות ביום, וקח בחשבון שאני לא יוצא מלקוח עם פחות מ- 350 שקלים במקרה הכי גרוע, וכל זה לוקח לי פחות משעה כולל הנסיעה שלי, אז כן, אני עובד משהו כמו שעתיים ביום ממוצע בזמן שהכי נוח ומתאים לי".

אז כמה כסף אתה מרוויח בחודש בינוני?
"זה מאוד משתנה, אני לא רוצה להיכנס למספרים ספציפיים אבל פוטנציאל השכר למנעולן סביר הוא 10,000-30,000 שקל בחודש, לפי המספרים שנתתי לך מקודם".

למי לדעתך התחום מתאים?
"לכל בן אדם שרוצה להיות אדם חופשי וגם להרוויח הרבה כסף, אתה תתפלא אבל הפעם היתרון הגדול לא הולך עם צעירים בני 24 אלא דווקא עם אנשים בגילאי ה- 40 פלוס, זה מקצוע שמצריך אמון עם לקוחות וקל יותר להתחבר ולבטוח במי שנראים מבוגרים יותר, בעלי משפחה שקל יותר לבטוח בהם".

מה היית ממליץ למי שרוצה לעשות צעד ראשון בתחום?
"בלי להסס אני ישר שולח אותו לקורס של בועז פמסון, קורס אינטרנטי שמשולב עם הדרכה מעשית בכל הארץ ונקרא "קורס מנעולן מקוון", בועז הוא יושב ראש עמותת המנעולנים בישראל ותוך 30 יום בקורס אתה הופך למנעולן ששולט בכל מנעול ובכל השיטות איך לפרסם את עצמך, עכשיו אני מפרגן לבועז בשמחה, אני חייב לו הרבה מההצלחה שלי וקורס "מנעולן מקוון" שלו הוא ללא ספק הכי טוב בארץ".

אוקיי שכנעת אותי, מה הצעד הראשון שאני צריך לעשות כדי להתחיל מחר בבוקר?
"תראה, אני אגלה סוד, לבועז יש קורס חינמי לחלוטין שבו אתה לומד את כל מה שצריך כדי להיות מנועלן כבר ממחר בבוקר, מעין סדרת הדרכות באינטרנט ובעיקרון זה מחולק ל-4 סרטונים, אתה יכול לראות אותם מכל מקום בסמארטפון, במחשב, בבית או בסלון - אני אישית צפיתי בכל הקורס כששכבתי במיטה ממש לפני השינה, כל סרטון מסביר לך על המקצוע מהיבט אחר, ככה גם תוכל להחליט אם אתה לוקח את הצעד הראשון כבר מחר בבוקר, זה לא עולה כסף ושם אתה מקבל פירוט מלא למי זה מתאים או לא מתאים, לדעתי זה מדהים!"

רוצים לצפות בסדרת ההדרכות על איך להיוות מנעולן שמייצר 10,000 שקלים בחודש משעת עבודה? לחצו עכשיו על הקישור!

 

 

 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה מתחום המנעולנות, ההצלחה של כל מנעולן נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים אחרים. המרואיין הינו בוגר קורס "מנעולן מקוון" ותוצאותיו הן הישגים אישיים שלו. מדיניות פרטיות של בועז פמסון. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר ב: [email protected]