יש לך ידיים טובות ורכב? ככה תנצל את הפקקים בדרך הביתה כדי לעשות משכורת נוספת מפריצת מנעולים

מסתבר שלהיות עם "ידי זהב" זו לא רק תכונה נערצת, אלא מקור מעולה להשלמת הכנסה. בישראל היום יש כ-2,170,000 קריאות למנעולן בשנה. אנשים נתקעים מחוץ לבית או לרכב (לרוב בפאניקה), ובאותם רגעים יהיו מוכנים לשלם כסף טוב לכל מי שיחלץ אותם מהר (350 שקלים עבור עבודה של 10 דקות). יש לך רכב וידיים טובות? ככה תייצר מזה השלמת הכנסה.

כנראה שעל המקצוע הבא כבר שמעתם, מאחר והאיש שעומד מאחורי הקלעים ומעודד את התחום בכל מעודו - הוא לא אחר מאשר בועז פמסון.
פמסון (54), הוא מייסד עמותת המנעולנים בישראל, ואחראי על כך שאתם ואני יכולים לישון בשקט בלילה, בידיעה שבכל מקום שבו ניתקע, יהיה מנעולן אחראי ואמין שיידע לחלץ אותנו מהרגע הלא נעים הזה.
מה שאולי לא ידעתם, זה שבשביל להיות מנעולן לא צריך תואר באוניברסיטה ולא תעודה אחרי לימודים של שנים. כדי ללמוד את התחום צריך סך הכל הכשרה מזורזת של 60 יום, אחריה תדעו איך לפרוץ כל דלת, כל כספת וכל רכב שהמפתחות נתקעו בתוכו כשהבעלים לחוץ בדרך הביתה או לעבודה.


"החלפת מנעול בסיסית שווה למנעולן 350 שקלים בעבודה של 5 דקות"

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>


וכמו שפמסון מסביר לנו, לא צריך גם חנות פיזית כדי לשרת לקוחות נאמנה ולפרוץ מנעולים בשעת צרה. מספיק להיות "מנעולן נייד" (בלי חנות) שבדרך הביתה מהעבודה מקבל קריאות לשעה-שעתיים כדי לעשות מזה יופי של השלמת הכנסה

בועז, איך עלית על הקונספט הזה של "מנעולן נייד"?
"אנשים חושבים שצריך חנות פיזית והשקעה כספית גדולה כדי לעסוק בתחום המנעולנות. אין דבר רחוק יותר מהמציאות. אחרי שיש לך את הידע המתאים, מספיק ציוד ראשוני שנכנס בבגאז' של האוטו ועולה 1000-2000 שקלים כדי להתחיל לקחת את העבודות הראשונות ולהרוויח."

אתה רוצה להגיד לי שככה אנשים מנהלים את ה'עסק' שלהם מתוך הרכב?
"שמע, באמת שלא צריך יותר מזה… אתה צריך פרסום טוב (בין אם זה פלאיירים או גוגל שעל זה אני הכי ממליץ), אל תשכח ש'מנעולן' זה מקצוע חירום, אנשים מחפשים אותך בשעת צרה ואתה רוצה להיות שם בדיוק ברגע שהם צריכים אותך. ברגע שאתה מקבל קריאה ישירות לנייד שלך, שיחה של 2 דקות ואתה כבר בדרך למקום האירוע (ככה שזה יתרון כי אתה כבר ברכב וזמן התגובה הוא מהיר). שאתה מגיע למקום, אתה לוקח את הציוד כדי לטפל במנעול הבעייתי, וזהו. לא צריך מעבר לזה שום דבר. 63% מהקריאות היום הן להחלפת מנעול, 11% מהקריאות למנעולן הן עבור פתיחת רכבים. זה אומר שעבור רוב הקריאות מנעולן נייד מהרכב יכול לטפל, מכיוון שלא צריך ציוד מורכב ומשוכלל כדי לטפל בבעיות הללו."

ובאמת כל מי שיש לו ידיים טובות יכול ללמוד איך להיות מנעולן?
"בהחלט. הדבר ראשון שאתה צריך לעשות לפני שתקבל את הקריאה הראשונה - הוא ללמוד את כל סודות המקצוע. מי שרוצה להשתמש בי כדי לקצר לעצמו שנים של ניסוי וטעייה, בתוכנית המלאה אני מלמד באינטרנט ארבעים ושתיים שיעורים שונים על כל סוגי הפריצות שמנעולן צריך להכיר
בשלב שני, אתה צריך לרכוש לעצמך עשרים ושניים כלים שהם הכלים המרכזים איתם ניתן לבצע תשעים מהפריצות שיש במדינת ישראל. הכלים הללו הם: מקדחה ומקדחים שונים, מברגים (הכוללים שמונה סוגים שונים), ג'פקה, פלאייר, סט אלן (ארבעה סוגי אלנים שונים).
בשלב שלישי, על מנת להתחיל לקבל עבודה, אנחנו חייבים להיות מפורסמים, וכאן פעולת השיווק היעילה והפשוטה ביותר היא ללכת לבית דפוס ולהכין כמה אלפי מגנטים עם השם שלך, עליהם רשום מספר הטלפון שלך ובכותרת רשום בגדול ״פורץ מנעולים מוסמך מורשה בעל תעודת יושר״. את המגנטים נפזר על כמה שיותר דלתות בבניינים שונים.
וכך, בשלב הרביעי, נתחיל לקבל פניות ונוכל לראשונה לצאת לעבודה. וזהו. זו הדרך להתחיל את צעדינו הראשון בתחום בצורה אחראית ובטוחה.
והאמת, גם מי שאין לו 'ידי זהב' יכול להיות מנעולן, הוא רק יצטרך יותר תרגול. כל אחד יכול ללמוד את התחום הזה, 60 יום של לימוד התיאורה ותרגול מעשי בסיסי, ואפשר לצאת לדרך. ומי שכן יש לו ידיים טובות, ילמד את זה צ'יק צ'ק."

ומה אם יש לי כבר עבודה במשרה מלאה? איך זה מסתדר בדיוק?
"תשמע, העבודה כמנעולן נייד לא אמורה להפריע לך ב-כ-ל-ל בעבודתך המרכזית. אתה הרי נוסע למקום העבודה כל בוקר וחוזר ממנו הביתה, נכון? כל שעליך לעשות הוא להיות זמין לקריאות ולהפעיל את הפרסום בשעות הפעילות שלך (גם אם זה שעה ביום בדרך לעבודה), ללכת לטפל בקריאה 15-20 דקות ואז להמשיך בדרכך. זה פשוט כל העניין הזה." 


בועז פמסון: "בהשקעה של 1000 שקלים אפשר להתחיל לקחת עבודות בדרך הביתה מהעבודה"

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>


וככה בלחיצת "כפתור" אתה מחליט מתי לקבל לקוחות?
"נכון מאוד. בפרסומות שלי בגוגל למשל, אני יכול להפעיל את הפרסום אך ורק בשעות שאני רוצה, ואז אקבל פניות רק בשעות שאני יכול לקבל עבודה. כמובן שאפשר להפעיל את הפרסום כל היום ולקבל עבודה 24/7, אבל זה כבר למי שרוצה להיות מנעולן במשרה מלאה. אגב, מי שרוצה לעבוד בשעות הלילה, אלה שעות בהן מנעולן יכול להרוויח כפול משעות היום."

זה מתחיל להיות מעניין… אפרופו כסף, כמה כבר אפשר להרוויח כמנעולן נייד?
"זה תלוי בסוג העבודה. קריאה הכי בסיסית להחלפת מנעול תהיה שווה כ-350 שקלים למנעולן, ופריצה לכספת יכולה לעלות כ-1000 שקלים לצרכן ויותר. לפעמים, שאנחנו כבר נמצאים בבית הלקוח, מגלים עוד דלת שבורה שצריך לתקן או צילינדר שצריך להחליף. וזה כבר מכפיל את עלות הביקור ושווי העסקה. בוא נגיד שככלל,בשעת עבודה ביום אפשר לייצר עוד 10,000 שקלים בחודש." 

אבל בועז, 350 שקל ל-90 שניות עבודה, לא נשמע לך כמו ניצול של אנשים תמימים?
"מה פתאום. שרופא לוקח 1000 שקלים עבור ביקור של 7 דקות, ועורך דין לוקח 750 שקלים עבור חתימה שלוקחת 10 שניות, האם זה משהו שמפריע לאנשים? מנעולנות זה תחום שבו מקבלים שכר עבור מומחיות, ולא עבור זמן העבודה. תאמין לי שכשגברת תקועה בבית ויש חשש לשלומה, בני המשפחה יהיו מוכנים לשלם גם פי 10 כדי לוודא שהכל בסדר. מחירון המנעולנים בארץ הוא הוגן לחלוטין." האמת שאתה צודק, המומחיות הזאת שווה הרבה. יש לך דוגמא למנעולן נייד שכזה שעובד מהרכב?
"בוודאי. אחד התלמידים שלי, קובי שמו, בחור צעיר שעובד מהרכב (תחשוב על זה, עסק שכמעט ואין לו הוצאות). הנה דוגמא לאיך הוא מקבל עבודה בזמן אמת ומוציא מפתחות שנתקעו ברכב תוך 90 שניות:


מה שראית עכשיו זה דבר שקורה מדי יום, ונוסף לתשלום המנעולן זוכה להכרת תודה מקרב לב!"

ותגיד, איך מתחילים ללמוד את התחום? מה הצעד הראשון?
"הצעד הראשון (אם אתה מחפש את המסלול המהיר) זה ללמוד מאדם שכבר עוסק בתחום 30 שנה ויודע להסביר על כל סוגי המנעולים והציוד. לצורך כך, הכנתי סדרת סרטונים בחינם שמסבירה את כל הבסיס על העולם הזה. אחר כך, אם תרצה להתקדם לשלב הבא, תמיד אפשר לרכוש קורס מקצועי כולל תרגול מעשי כך שתוך 60 יום אפשר כבר לקבל עבודות."

ואם אני צריך מישהו שיחזיק לי את היד בתחילת הדרך?
"אתה צודק לחלוטין, כדי ללמוד את התחום כמו שצריך חובה לתרגל. מנעולנות זה מקצוע מעשי, לא תיאורטי. כל הידע על 'איך פורצים כספת' לא שווה כלום אם בפועל לא תדע לפרוץ כספת. בדיוק בגלל זה יש לנו 3 בתי מלאכה ברחבי הארץ, שם יש מנעולן מוסמך איתו אפשר לתרגל פריצות על כל סוגי המנעולנים והכספות - כמה שרק תרצה."

אוקיי, שכנעת אותי. מה אני עושה עכשיו?
"תלחץ כאן כדי לצפות בסדרת הסרטונים, זה ייתן לך בסיס איתן על התחום. משם כבר תדע אם התחום הזה אכן מתאים לך. ואם כן, הדלתות שלי תמיד פתוחות בפניך. צפייה מהנה."

 


 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה מתחום המנעולנות, ההצלחה של כל מנעולן נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים אחרים. המרואיין הינו בוגר קורס "מנעולן מקוון" ותוצאותיו הן הישגים אישיים שלו. מדיניות פרטיות של בועז פמסון. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר ב: [email protected]