הישראלים שצברו הון בגובה מיליון שקלים ומעלה, מבינים את החשיבות של תכנון פיננסי חכם… ועכשיו הם מתעוררים!

ידעתם? מאות אלפי ישראלים מחזיקים הון בגובה מיליון שקלים ומעלה… עם הבטחה לפיה 'הכסף יעבוד בשבילם' הם מוצאים את עצמם דורכים במקום, לא מייצרים תשואות ומתרחקים מחלום ההכנסה הפסיבית. יצאנו לפגוש מומחה, כדי שיסביר לנו על הדרך בה ניתן לגרום לכסף לעבוד טוב יותר! (רמז: ללא יועצים בבנק)

דרור קרני (43) הוא האיש שאחראי על הגדלת תיקי הנכסים של מאות ישראלים הנעזרים ב"פמילי אופיס" - אסטרטגיית השקעות ותכנון פיננסי המנוהלת תחת קורת גג אחת. כמי שחי ופועל במדינה המתהדרת בלמעלה מ- 131,000 מיליונרים (בוגרים ישראלים בעלי הון של מיליון דולר ומעלה!) קרני מנהל סכום חסר תקדים של למעלה משלושה מיליארד שקלים, ונהנה מהוקרת תודה של אלפי משפחות להן הוא מגדיל מדי חודש את שורת החסכונות, והופך כל פגישה או שיחת עדכון פיננסי "למשמחת ומרגשת במיוחד".

אני פוגש את קרני לשיחה על "ניהול עושר" והגנה על ההון המשפחתי מבחירות פיננסיות מוטעות - כגון תשלומי מס מיותרים, ניהול עצמאי של תיק הנכסים (ללא ניסיון) ותשלום דמי ניהול גבוהים הנוגסים בתשואות התיק. אם לרגע חשבתם שחיסכון של מיליון שקלים ומעלה מוביל בהכרח לשקט נפשי ותחושת ביטחון פיננסי - אז נראה שאתם טועים, והראיון הזה יוצא לאור במיוחד עבורכם.


דרור קרני: "אנשים שצברו מיליון שקלים ומעלה לא יודעים למנף את הכסף ואין להם גם זמן לנהל אותו"

לקבלת גישה מהירה לסדרת הסרטונים לפני שהם יורדים מהאוויר השאירו פרטים כאן >>

אני מאשר קבלת דיוורים וסמסים מדרור קרני

דרור. חשבתי שאם יש לי למעלה ממיליון שקלים בצד, אז החיים שלי אמורים להיות די שקטים ורגועים. טעיתי?
"התשובה חיובית בהחלט. אולי תתפלא, אבל הרבה אנשים שהצליחו לצבור הון של מיליון שקלים ומעלה, סובלים מכך שאין להם תוכנית עסקית לניהול הכסף של המשפחה. הם לא מנהלים נכון את ההון, אין להם מטרות ויעדים מוגדרים והכסף שלהם עומד במקום ולא צומח. הם לא יודעים באילו מוצרים פיננסים להשקיע, באיזה גוף לבחור, אין להם מושג מהי רמת הסיכון שמתאימה להם או מה גובה הריבית על הפיקדונות שלהם, ובוא לא נשכח את העובדה שהם לא יודעים כמה דמי ניהול הם משלמים כל שנה."

זה אמיתי? אתה רומז שאנשים עם מיליון שקלים בבנק לא יודעים מה לעשות איתם?
"אני לא רומז. אני אומר לך במפורש שהם לא יודעים - אבל זו לא אשמתם. המציאות היא שאין להם זמן לנהל את הכסף כי הם עסוקים בקריירה. רופאים לדוגמא, עסוקים מהבוקר עד הערב  בטיפול בחולים בבתי חולים ובקופות החולים, הם לא יודעים וגם אין להם זמן לבצע תכנונים פיננסיים חכמים. הם לא במקום שהם יכולים עכשיו להתקשר לבנק או לבית ההשקעות ולבזבז חצי שעה בהמתנה לשיחה עם מנהל התיקים או עם היועץ הפנסיוני. הם גם לא יגידו לו לדוגמה שיפסיק להשקיע את הכסף שלהם בפקדונות דולריים כי שער הדולר יורד. הם לא שם ודי בצדק אם אתה שואל אותי."  

נשמע לי כמו צרות טובות. תסביר לי מה הבעיה שלהם לפרוש בעוד עשר שנים עם הכסף בחשבון הבנק?
"תראה. זו לא חוכמה להגיע עם ההון המצטבר לגיל פרישה, החוכמה היא לאפשר לכסף ולנכסים הפיננסיים לגדול ולהתעצם בשנים שלפני הפרישה. חמש, עשר או חמש עשרה שנה הן מספיק זמן כדי להוציא את הכסף שיעבוד עד גיל הפרישה ואחריו כמובן. אגב, זה ההבדל בין מי שיש להם היום חצי מיליון שקלים ומעלה ורוצים להכפיל ולשלש אותם עד גיל הפרישה, לעומת מי שמסתפקים באחוז או שתיים מדי שנה, ויאלצו להסתמך בעתיד רק על ההון הקיים שלהם וחבל. חבל לא לנצל את השנים ולתת לכסף לעבוד בשבילנו - אבל באמת. אתה יודע, כסף אוהב זמן ויד מכוונת שתאפשר לו לגדול, להתעצם ולהפוך מיליון שקלים לשלושה מיליון שקלים - ועל זה בדיוק אני מדבר איתך."

האמת, קשה לי עם הטענה שבעלי הון לא יודעים היכן להשקיע את הכסף
"אז תענה לי בכנות. למה שרופא בכיר ידע איך למנף את ההון שהוא צבר לאורך השנים? יש לו תיק פנסיוני שמנוהל בחברת הביטוח, יש לו קרן השתלמות בבית השקעות שעובד עם מקום העבודה, והכסף הגדול שלו שוכב בבנק או מנוהל על ידי מנהל תיקים כזה או אחר - והכסף הזה לא עושה כלום. אם זה לא מספיק, אז תדע שלדוקטור גם אין מושג כיצד להפחית את דמי הניהול עד למינימום האפשרי, הוא לא מכיר "השקעות אלטרנטיביות" בנכסים שלא נסחרים בבורסה כמו קרנות נדל"ן בארץ ובחו"ל ,קרנות אשראי, קרנות השקעה בתשתיות וקרנות גידור. כאלו שאמורות להשיג הרבה יותר מההשקעות שלו בבנק, ובשורה התחתונה הוא מפספס כמה אחוזים על הכסף כל שנה - וזה המון!"

דרור, אתה מדבר איתי על הפרש של אחוזים בודדים, זה כל ההבדל הגדול?
"תגיד, אתה יודע מה ההבדל בין מיליון שקלים שעושים שלושה אחוזי תשואה בשנה, לעומת מיליון שקלים שעושים חמישה אחוזי תשואה? מדובר בפער שמגיע למאות אלפי שקלים לאורך השנים וזה פשע בעיניי לא להרוויח אותם. אם יש לך הון עצמי בגובה מיליון שקלים והם מניבים לך שלושה אחוזי תשואה בשנה, ולי יש מיליון שקלים המניבים חמישה אחוזי תשואה מדי שנה - ההבדל בינינו הוא אדיר.  בעוד 20 שנה יהיו לך כמיליון ושמונה מאות אלף שקלים בבנק. ובניגוד אליך, מיליון השקלים שלי יגדלו לסך של כשני מיליון שש מאות חמישים ושלושה אלף שקלים. מדובר בפער של כ- שמונה מאות ארבעים ושבע אלף שקלים ובבקשה אל תגיד לי שאין לך מה לעשות עם הסכום הנאה הזה."

אני תמיד שמח להרוויח 847,000 שקלים, תוכל לגלות לי איך עושים את זה ב"פמילי אופיס"?
"ברור. פמילי אופיס (Family Office) מעניק שירותי ליווי, תכנון וניהול פיננסי לכל הנכסים וההון של המשפחה, בדגש על גוף אחד שמנהל את כלל הנכסים. הכוונה היא שבמקום להתפזר בין בנקים, בתי השקעות, משרדי רו"ח, חברות ביטוח, יועצי מס ועוד, "פמילי אופיס" מרכז את כל השירותים הפיננסיים שאתה זקוק להם - במקום אחד. זה אומר שאנחנו מנהלים עבורך את תיקי השקעות, הפוליסות הפיננסיות, תכנוני המס האפקטיביים ביותר, הביטוחים, תוכניות הפרישה ואפילו את העברת העושר בצורה נאותה לדורות הבאים. למעשה, אנחנו מבצעים בקרה מתמדת על כלל הפעילות הכלכלית של המשפחה מול מגוון גופים פיננסיים, ודואגים שההון מושקע ומנווט בדיוק בהתאם לאסטרטגיה הפיננסית שבנינו לך."

אני חייב להודות שעל פניו זה נשמע טוב ואני אשמח להסבר מדוע לא כל בעלי ההון בארץ עושים את זה?
"בעולם מתוקן, בעלי ההון היו ניגשים לגוף שאמור לעזור להם לייצר נכסים פיננסים ולהגדיל את התשואות על ההון, אבל אנחנו חיים במציאות פיננסית מורכבת ומסובכת. כזו שמחייבת אותנו להתמודד לבד ולקבל החלטות פיננסיות קריטיות בהרבה תחומים, בדגש על בחירה נכונה של קרנות השתלמות, קופות גמל, פוליסות חיסכון, קרנות אשראי, קרנות גידור, השקעות בנדל"ן - והרשימה ארוכה ומתארכת. אבל אתה חייב להבין שלאנשים לא נעים ברמה האישית לעזוב או להחליף את יועץ ההשקעות בבנק, את סוכן הביטוח או את החברה שמנהלת להם את התיקים במשך הרבה מאוד שנים. לרבים מהם גם יש הסדרים קולקטיבים במקום העבודה כמו קופות גמל, קרנות השתלמות, ביטוח מנהלים וקרנות  פנסיה - וזה נוח להם. בוא לא נשכח גם שאנשים שיש להם למעלה ממיליון שקלים, סובלים מחוסר ידע והיכרות עם עולם ההשקעות והם נמנעים מהשקעה בשוק ההון ומשאירים את הכסף שלהם בבנק - בפיקדונות בריביות אפסיות."


דרור קרני: "בטווח של 30 שנה, לתשואה יש יותר משמעות מהחיסכון עצמו"

בוא נגיע לתכל'ס. איך "פמילי אופיס" עובד בפועל ומגדיל את ההון המשפחתי?
"פמילי אופיס" מעניק לך תכנון מחדש של תיק הנכסים המשפחתי, ואתה עובד מול מתכנן פיננסי שהופך להיות איש אמונך, והוא האדם שמרכז את ההתנהלות מול כל הגופים הפיננסים. אנחנו מנווטים את כספי החיסכון שלך במכשירים שכוללים קופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות פיננסיות, תיקון 190 (הטבות מס), קרנות נדל"ן, השקעות אלטרנטיביות ועוד. אם אתה משווה את זה ליועצי השקעות בבנקים לדוגמה, תגלה שהם לא מתחשבים בתשלומי המס שלך, והם יכולים להשקיע את הכסף שלך בקרן נאמנות שתגרור אותך לשלם 25 אחוזי מס על הרווחים, מה שלא קורה ב"פמילי אופיס" עם תכנון פיננסי והשקעה מכוונת באפיקים שבהם משלמים פחות מס. אתה חייב להבין שהסיבה לפערי התשואות הן בגלל שהכל מבוצע בידי צוות מומחים מנוסה שחי את עולם ההשקעות בשוק ההון, הבנקאות, הביטוח והנדל"ן. מדובר במומחים בעלי ידע עשיר בבניית אסטרטגיה פיננסית."

אז מה עושים אלו שיש להם מיליון שקלים ומעלה ורוצים לנהל את ההון ב"פמילי אופיס"?
"הדרך מתחילה בפגישה אישית ללא כל התחייבות, ממש אחד על אחד עם מתכנן פיננסי שמילא תפקידים בכירים בבנקים ובבתי השקעות המובילים בישראל. במהלך הפגישה ואחרי היכרות אישית ופיננסית מעמיקה, אנחנו מבצעים ניתוח מאפיינים וצרכי לקוח. ועם הידע שצברנו אנחנו מתאימים תוכנית פיננסית אישית. אנחנו בוחנים יחד אפשרויות השקעה, ומציעים מגוון פתרונות שנראים לנו כמתאימים ביותר. בהמשך, עם אישור התכנית הפיננסית אנחנו מתחילים בבניית התיק החדש ומטפלים בניהול הכספים מול כל הגורמים הפיננסים. בהמשך, מדי חודש אנחנו מנתחים את הנתונים ומקבלים את תמונת הנכסים המלאה, ועם התמונה הזאת, אנחנו מתאימים או משנים את תוכנית ההשקעה הפיננסית ככל שיידרש."

אני חייב להודות שחידשת לי לא מעט, ומה שנשאר לי לשאול זה איך מצטרפים ל"קרני פמילי אופיס"?
"אז ככה. לפני הכל הצעד הראשון מבחינתי הוא צפיה בסדרה של סרטונים שהכנתי על "פמילי אופיס". בסרטונים אני מסביר מה זה אומר לייצר נכסים פיננסים ולהגדיל את ההון ומה צריך כדי לצאת לדרך. אחרי צפיה בסרטונים, כל אחד יכול לבחור ולהחליט האם זה מתאים לו. כל מה שצריך לעשות כדי לצפות בסרטונים זה להירשם בקלות עם האימייל ולקבל גישה לצפייה. הסדרה חינמית לחלוטין וללא עלות, כך שאין מה להפסיד מעבר לקבלה של ידע וערך בתחום."

לקבלת גישה מהירה לסדרת הסרטונים לפני שהם יורדים מהאוויר השאירו פרטים כאן >>

אני מאשר קבלת דיוורים וסמסים מדרור קרני