בלי אבא: הילד בן ה-6 שמכר פטרוזיליה בשוק מחנה יהודה כדי לשרוד, שהפך למודל לחיקוי עם אימפריה שמגלגלת 280,000 שקל בחודש

בועז פמסון (54) גדל בבית הכי עני, בשכונת המצוקה הענייה ביותר בירושלים, בלי אבא ובלי שום סיכוי נראה לעין להצליח לצאת ממעגל העוני. היום כמעט 50 שנים אחרי הוא מרצה מול אלפי אנשים, מנהל מספר עסקים שמגלגלים מיליונים כל חודש ואפילו מרשה לעצמו לעזור לילדים לקנות דירות ולעזור לאלפי ישראלים לפרוש בכבוד.

יו״ר עמותת המנעולנים בישראל בועז פמסון, אחד האנשים המוכרים והמצליחים בתחום העסקים והמוטיבציה בישראל, היה ילד שגדל בבית הכי עני, בשכונה הכי ענייה בירושלים עד לפני 50 שנים. בגיל 6 הוא נאלץ ללכת לעבוד בשוק מחנה יהודה כדי לעזור לאמו להכניס עוד קצת כסף ולהצליח לשרוד את החודש. כשהוא עומד על במה ומחדיר מוטיבציה אדירה לאלפי אנשים שיושבים להקשיב לו, נראה שבלתי אפשרי להוריד את העיניים מהקסם והידע שהוא מעביר.

הצלחנו לתפוס אותו בין פגישה לשמרטפות על הנכדים לכמה דקות, כדי להבין מה עומד מאחורי ההצלחה האדירה שלו ושל ישראלים רבים אחרים שמתקרבים לגיל הפנסיה והחליטו לעשות מהפך בחייהם בזכות עולם המנעולנות.


(בועז פמסון: "מנעולנות זו הדרך הכי טובה שאני מכיר לייצר עוד 10,000 שקלים בחודש משעת עבודה ביום")

בועז, קודם כל נעים מאוד ותודה שהסכמת להתראיין.
"תודה לך."

לפני שמתחילים, אני חייב להבין, מה בכלל ילד בן 6 יכול לעשות כדי להכניס עוד כסף לבית?
״זאת שאלה מעולה כיוון שמאחוריה יש סיפור נהדר. תראה ידידי, כאשר הייתי בגיל מאוד צעיר אבי עזב את הבית. מיד הבנתי שאני חייב לצאת לעבוד ולסייע לאמי לקיים את המשפחה. היה לי אח גדול ממני עם צרכים מיוחדים ושלוש אחיות קטנות, הבנתי שעלי מוטלת האחריות לפרנס את אימי ואחיי, אך היה לי חיסרון מאוד בולט, הייתי בן 6 בלבד.

גרנו בשוק מחנה יהודה בירושלים, ולמרות גילי הצעיר הייתי חייב לנסות לעזור. אמא הרוויחה כל כך מעט שזה פשוט לא הספיק. יום אחד, ראיתי מה שאחד האנשים מכר בשוק - דוכן עם עלי תיבול והיה לו גם שמיר וגם פטרוזיליה וגם נענע. והבחנתי, שאצלנו בהר גדל שמיר. קטפתי והתחלתי למכור, וצ'יק צ'ק הכנסתי ביום מה שאמא מכניסה בחודש. ככה שהקריירה ה"עסקית" שלי החלה בגיל 6.

בזמן שאני קוטף את השמיר שגדל בצורה פראית מאחורי הבלוק שלנו, מכרתי גם פרחים שהיו ננטשים ע״י דוכן הפרחים. הייתי מאגד זרי פרחים ומוכר מדלת לדלת. כל 'חלטורה' שיש כדי לסייע לאמא שתוכל לשים לנו אוכל על השולחן. אני זוכר, שהרגשתי כילד שאני היחיד שיכול לעשות משהו אמיתי בבית ולעזור לאמא להכניס כסף. ראיתי שאמא שלי היא לא ממש מנטור להצלחה עסקית, אז הבנתי שאני צריך ללמוד ממישהו אחר איך להצליח.״

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>בועז, אתה חייב לספר לי איך מלמכור פטרוזיליה הגעת לאיפה שאתה היום? הרי זה לא משהו שרואים כל יום.
״בתחילת דרכי בעולם המבוגרים, הייתי טבח מין השורה שעובד במלון מוריה בירושלים. הבנתי שכל מה שאני עושה זה לקלף בצל ואני כבר בן עשרים ואחת. אחרי שלוש שנים במטבח אמרתי יום אחד לאמא שלי: "תראי, אני מרוויח 4,500 שקלים. אבל יש לי חבר, שמרוויח פי ארבע ממני, בזמן שהוא עובד שעה ביום ואני 'קורע ת'תחת' עשרות שעות (כשאין לי לא יום ולא לילה) ועדיין ואני לא מגרד את ההכנסה שלו!"

אמרתי לה, "אמא, אני רוצה להיות מנעולן!" והיא אמרה לי: ״תראה, טבח זה מקצוע מעולה, וטבח מנוסה מרוויח המון ואל תשכח - האוכל בחינם!״. אז רק בגלל האוכל בחינם נשארתי עוד ארבע שנים במטבח. ואז יום אחד, עם הרבה אומץ, החלטתי שאני בשיא הזהירות (מבלי לספר לאמא), בסוד גדול, מתחיל ללמוד את תחום המנעולנות...


(בתמונה: בועז פמסון בתחילת דרכו כטבח כאשר הרוויח 4500 שקלים בחודש)

בהתחלה, הסתובבתי אצל ארבעה מנעולנים ידועים בירושלים וביקשתי מהם ללמוד את המקצוע מנעולן. הצעתי לשלם להם את כל משכורתי בכל חודש (5500 שקל באותם ימים) כדי ללמוד את המקצוע, אבל כולם סירבו בטענה שהמקצוע ״מנעולן״ עובר מאב לבן וזהו סוד שלא יוצא החוצה. זה היה עולם סגור (כמו מאפיה) שאי אפשר להיכנס אליו!

(ככה אגב, מרוב תסכול שאף אחד לא רצה ללמד אותי, קיבלתי את ההחלטה שאני אלמד את התחום הזה ואחרי שאהיה בו רב אומן - אלמד כל אדם שירצה ללמוד את סודות המקצוע ולהיות מנעולן מקצועי)"

באמת נשמע קצת כמו מאפיה… אז איך הצלחת בסוף להתברג פנימה לתחום הזה?
"תשמע, עברו הימים ולא הצלחתי להשיג מאף אחד את סודות המקצוע. אף אחד לא הסכים לספר לי שום דבר, עד שיום אחד, הגעתי בירושלים לעיר העתיקה במגזר הערבי, שם נכנסתי לחנותו של מנעולן בשם ״האני עלאמי״ (מורי ורבי) וראיתי שלל מנעולים ומפתחות. 

שאלתי אותו, ״תגיד, אתה מנעולן?״ הוא אמר לי ״בטח ובטח יחביבי, אחד הגדולים במגזר״. אמרתי לו, ״אני מת להיות מנעולן, האם אתה מוכן ללמד אותי?״ התשובה שלו היתה ״אתה לא במגזר שלי, אתה לא מהווה לי תחרות, בוא... אני אלמד אותך״. 

במשך חמישה חודשים כל שבת מהבוקר עד הערב הייתי האסיסטנט שלו, מנקה לו, שוטף את הרצפה והכלים עושה לו סנדוויצים, מנקה ומבריק את החנות, רק שילמד אותי שעה איך לפרוץ מנעולים. כל היום המתנתי להדרכתו. רק על זה חשבתי לא היה לי יום ולא היה לי לילה. 

לאחר מספר שנים שאני עוסק במקצוע ולמד אותו היטב היטב, התחלתי לחשוב על הכנסה נוספת בנוסף להיותי מנעולן בעצמי. ואז חשבתי לעצמי, למה שלא אמצא עוד כמה אנשים שרוצים לעבוד ולהשתכר כראוי, אלמד אותם את רזי המקצוע ואהפוך אותם לעובדים שלי.

אשלח אותם לעבודות באזור ירושלים ואתן להם עמלות מכובדות מכל עבודה וככה אשכפל את עצמי למספר מקומות בעת ובעונה אחת ואגדיל את ההכנסה שלי באופן משמעותי, משם ועד היום הגעתי למצב שיש לי 15 מתקינים שעובדים עבורי ברחבי הארץ, ועסק מנעולנות שמגלגל כ-280,000 שקל בחודש. בנוסף, היום אני יו״ר עמותת המנעולנים בישראל


(מגנט פשוט שיכול לייצר לך הכנסה בקלות)

וואו, חתיכת דרך עברת. אבל מנעולן נשמע לי כמו עבודה פיזית קשה שלא מתאימה לכל אחד, לא? 
"תראה, אם אתה מחשיב שעה ביום ל'עבודה פיזית קשה' אז כנראה שכן… אבל המצב בשטח שונה לגמרי. תבין,  אם קיבלת שיחת טלפון מלקוחה בת 72 שהמפתח לא מסתובב והיא צריכה להחליף צילינדר, אתה מגיע אליה ומחליף לה צילינדר בעלות של 350 שקלים. מתוכם אתה מוריד 30 שקלים עבור עלות המנעול, מה שמשאיר בכיס רווח של 320 שקלים (ב-15 דקות של עבודה בלבד).

אתה מבין מה הרווח הפוטנציאלי? ולא רק זה, אלא שבסוף "יום העבודה" שלך שארך רבע שעה, הגברת שמחה ומאושרת ואתה חוזר הביתה לנוח בחיק המשפחה. ככה שאם תסתכל על זה, אתה מרוויח משתי הצדדים, גם מכניס משכורת מכובדת משעת עבודה וגם יש לך זמן לבלות עם הנכדים שלך.

ואם אתה חרוץ, אספר לך שאם תבחר להאריך את "יום העבודה" ולקבל קריאה נוספת, אתה תעשה שתי עבודות במקום אחת, ובמצב כזה תכניס 700 שקלים ב-90 דקות עבודה (כולל נסיעות) ותישאר ביד עם רווח של 640 שקלים חדשים. בקצב הזה, אם נמשיך כל החודש למעט סופי השבוע - אנחנו נוסיף להכנסה החודשית שלנו 14,080 שקלים לכיס!

אז תגיד לי אתה אדוני הנכבד, אחרי החישוב שהצגתי בפנייך, צריך לעבוד הרבה? לגמרי בטוח שהתשובה שלך היא - לא."

לצפייה בקורס החינמי בנושא המנעולנות לחץ כאן >>

סלח לי שאני נכנס לך לכיס, אבל אני חייב לשאול - כמה כבר אפשר להרוויח כמנעולן מתחיל? הרי לא הגעת בין לילה לאיפה שאתה נמצא היום.
"זה בסדר ידידי, אין לי שום דבר להסתיר, להפך - אני רוצה לשתף את כל הפרטים העסיסיים שאנשים לא מכירים. בתור מנעולן מתחיל, טווח ההכנסה שלי השתנה מעת לעת בתור אחד שמאמין בעבודה קשה והתמדה (מאז שאני זוכר את עצמי) כדי להשיג את המטרות והיעדים. הצלחתי להכניס בערך כ-20,000 שקלים בחודש, זה התחיל מקריאות פשוטות של החלפת צילנדרים שהכניסו בסביבות ה-320 שקלים לקריאה ועד פריצת רכבים כאשר הסכומים נעים בין 800-1700 שקלים עבור קריאה אחת. לאחר כמספר שנים במקצוע, החלטתי להגדיל את הצוות שלי וחיפשתי מנעולנים שסיימו את הקורס באופן מלא, כאלה שמאמינים בדרך שלי ותואמים את הערכים שלי. אני יכול לספר לך שדווקא שם הייתה הקפיצה הגדולה שלי, זאת הייתה החלטה ששינתה לי את החיים,
תוך זמן קצר ההכנסה של העסק זינקה פי 2 ואפילו 3 ממה שהייתי מרוויח בתור מנעולן פשוט. פתאום הגעתי ל-50,000 שקלים ולאחר מכן ל-100,000 שקלים בחודש. כשראיתי שהעסק גדל והטלפונים לא מפסיקים לצלצל, המשכתי להתרחב עד שהגעתי למצב שיש לי 15 עובדים ומחזור שנתי של למעלה מ-3 מיליון שקלים בשנה. מה שהחשבתי פעם ל'בלתי אפשרי', הפך להיות המציאות של החיים שלי."

עם יד על הלב, היית אומר שהחיים שלך היום יותר קלים ונוחים?
"תשמע, היום, לאחר שאני מנעולן מצליח, אני יכול להחליט אם אני עובד שעה ביום או שעתיים ביום. אני יכול להחליט אם אני עם 4 הנכדות שלי ו-8 הילדים שלי. אני יכול להחליט אם אני עובד 10 שעות כדי לפתוח עוד בית מלאכה או שאני יושב לנוח להנות מהחיים. שאני הייתי טבח לא יצאתי מגבולות המדינה, מהרגע שהפכתי למנעולן נסעתי 3 פעמים לסין, 3 פעמים לארה"ב, נסעתי לכל כך הרבה מקומות באירופה. זה לא מתאפשר כאשר אתה מרוויח 5000-6000 שקל. אין ספק שהחיים שלי השתנו ב-180 מעלות בזכות מקצוע המנעולנות, ואני לא היחידי שמעיד על כך."

אבל בועז, אני חייב לשאול… אם המקצוע הזה כל כך קל ורווחי, למה לא כולם הולכים להיות מנעולנים?
"למען האמת, אתה צודק לגמרי, וזאת בדיוק הסיבה שהחלטתי להקים את "קורס מנעולן מקוון".
בכל שנותיי בתחילת הדרך חיפשתי איפה ללמוד, איפה אפשר באמת להבין מה צריך לעשות כדי להפוך למנעולן מן השורה ולהתחיל להכניס סכומים יפים מדי חודש. הבעיה המרכזית הייתה שעד לפני כמה שנים לא היה שום מוסד לימודי שמלמד את כל סודות המקצוע מא' ועד ת'. ולכן,  כיום בישראל קיימים רק כ-900 מנעולנים שמתוכם 350 (בלבד) מורשים וכל השאר "חאפרים", וגם למרות הנתון הזה אין מספיק מנעולנים במדינת ישראל כדי לתת מענה מקיף ל-2,170,000 קריאות שיש מדי שנה בארץ. תוסיף לכל זה שהתחום היה במשך שנים "מקצוע סגור" כפי שסיפרתי לך, יחד עם זאת שהתחום נחשב לעתיק ימים, ולכן מדובר בתחום שנמצא "מתחת לרדאר" יחסית למקצועות מסורתיים אחרים כמו למשל 'אינסטלטור'. אני בטוח שלפחות פעם אחת אם לא יותר במהלך חייך מצאת את עצמך נעול מחוץ לבית או לרכב, זה קורה לכולנו ולכן התחום הזה רלוונטי לכולם. בתור מנעולן אתה צריך לדעת מספר דברים פשוטים כדי להתפרנס, כמו להחליף צילינדר, לשכפל מפתח וכו'. לא צריך פה דוקטורט מהאוניברסיטה ולא לימודים מפרכים של שנים. ממש לא."


(בתמונה: תעודת מנעולן מורשה)

בועז, אחרי כל ההצלחה שלך - למה פשוט לא לקחת את הכסף, לעזור לילדים ולטייל עם האישה בחו״ל וסתם לחיות את החיים הטובים??
"מי אמר לך שאיני עושה זאת? המשפחה שלי היא הדבר החשוב לי ביותר (!). לשמחתי המקצוע הזה מאפשר לי גם לעבוד וגם לטייל עם משפחתי, להיפך, זאת אחת מההנאות הגדולות שלי בחיים, לקחת את הכסף שלי (שהרווחתי במו ידיי) ולפנק את האישה והילדים. אחרת בשביל מי אני חי, אם לא למענם? היום הילדים שלי מכנים אותי "האבא הכי טוב בעולם", ובשביל מילה כזאת שווה לעבוד ולהרוויח כסף! ובצורה חכמה, מכיוון שאתה לא רוצה לעבוד ולהרוויח מעט כי אתה באמת רוצה להיות עם בני המשפחה. כסף מאוד עוזר למלא את החלומות שלנו ושל הילדים ושל האישה. אני יודע ב-100% שהגאווה שלי מול האישה שלי כאשר היא רואה שאני מספק את הצרכים של המשפחה, מעלה את המניות שלי בעיניה (למרות שאני יודע שהיא אוהבת אותי), זה מעמיד את האגו שלי במקום החמים והנעים. שאני יודע להביא פרנסה הביתה כמו שצריך.

היום שאני יודע ב-100% שכאשר הבת שלי לוקחת משכנתא, אני כבר רוצה לסייע לה ולקחת חלק מההחזר. זה חלום מדהים שאם הבת מתחייבת על 4000-5000 שקל בחודש, אני מחזיר 1500 מדי חודש כך שאני עוזר לה מאוד עם ההחזר החודשי. זה ממש מסייע במשך שנים לילדים לקנות בית.

וחשוב לזכור, נכון שלטייל זה הנאה שאין כמותה, אבל עוד אחת מההנאות שלי בחיים זה לעזור לאחרים, אני רוצה שכל אדם בישראל יוכל להנות בדיוק כמוני מטיולים עם המשפחה, הילדים והנכדים. עבודה שתאפשר לו להשתחרר מהשלשלאות של עבודה קשה עם תגמול מועט כפי שהיה נהוג בעבר. ומנעולנות זו הדרך הכי טובה שאני מכיר לייצר עוד 10,000 שקלים בחודש משעת עבודה ביום."
 

אבל לך יש עסק עם 15 מנעולנים, האם המנעולן הפשוט גם יכול להגיע לרמת הכנסה ואיכות חיים כמו שאתה מתאר?
"כמובן! אם נעשה חישוב קליל, בתור מנעולן מתחיל נגיד ותבחר לקחת רק שתי קריאות ביום,
עלות החומרים היא 60 שקלים, עלות התיקון הינה 350 שקלים - כבר הגעת לרווח של 640 שקלים מ-90 דקות של עבודה. אתה רוצה להגיד לי שאם תבחר לעבוד יותר, לדוגמה 3,4 שעות אקסטרה, לא תוכל להגיע לסכומים שיאפשרו לך לקחת את האישה הילדים והנכדים לטיול מתי שבא לך? אין שום ספק בכלל.


(טבלת הכנסה של המנעולן המתחיל)

שמע, שכנעת אותי לגמרי. במידה ואני רוצה להיכנס לתחום, מה הצעד הראשון בדרך להפוך למנעולן כמוך שנהנה מסגנון חיים ייחודי כמו שלך?
"אני חושב שהשלב הראשון הוא לצפות בסדרת הסרטונים. תראה, גם בגילי אני מבין שהיום הכל קיים ברחבי הרשת, אבל אם נהיה כנים אין דבר שיגרום לך להבין טוב יותר מאשר לראות במו עיניך. כמו בכל דבר, אתה יכול לצפות בסרטונים וממש יכול להבין איך לעשות את זה, מהדברים הקטנים ועד הדברים הגדולים."

איך מגיעים לסרטונים?
הסרטונים הם קורס מזורז ללא עלות ורק מצפייה בהם אפשר ללמוד הרבה, הכנתי אותם כחלק מההשקה של הקורס החדש שלי ולכן הם יהיו זמינים באינטרנט למספר ימים בלבד. אתה יכול ללחוץ כאן, להשאיר לי פרטים ומיד אשלח אליך את הסרטון הראשון. בנוסף, אם אתה רוצה להשיג מספיק קריאות, תדפיס 5,000 מגנטים שעליהם מתנופף השם שלך, תפוצץ את הדלתות בכמות מטורפת של מגנטים לפריצת מנעול. אם תפרסם בכל השכונה, אתה יכול לצאת עם 2 התקנות ביום, 2 התקנות ביום זאת אומרת 700 שקל יומית, בנוסף אם תחזיק 2 אנשים שיחלקו מגנטים בכל העיר כל היום, אתה מוציא 700 שקלים ביום ומכניס 7000 במקום! 

אין בכתבה זו, שום הבטחה להכנסה מתחום המנעולנות, ההצלחה של כל מנעולן נמדדת ביכולתו האישית, המקצועיות ומספר גורמים אחרים. המרואיין הינו בוגר קורס "מנעולן מקוון" ותוצאותיו הן הישגים אישיים שלו. מדיניות פרטיות של בועז פמסון. לעזרה או שאלות צור איתנו קשר ב: [email protected]