אפשר לפרוש בגיל 50: דרור קרני, מייסד ומנכ״ל ״קרני פמילי אופיס״ (למעלה מ- 3 מיליארד שקלים נכסים מנוהלים) חושף איך כמעט כל בן 50 יכול לפרוש ולהנות מהכנסה קבועה בלי לעבוד

בשקט בשקט כמעט מבלי שנרגיש הפכה "בניית אסטרטגיית השקעות" לזו המערערת בימים אלה את מעמדם של יועצי ההשקעות בבנקים, בחברות הביטוח ובבתי ההשקעות. "אין משקיע בישראל שלא שמע על תכנון פיננסי" קובע בנחרצות דרור קרני, מייסד ומנכ"ל "קרני פמילי אופיס", חברה המנהלת למעלה משלושה מיליארד שקלים מכספי הציבור ומתמחה בתכנון אסטרטגיה פיננסית ופנסיונית. האם מדובר בשומרי סף המגינים עלינו מבחירות פיננסיות מוטעות בדרך להשגת תשואות חלומיות ומעוררות קנאה? יצאנו לבדוק.

כולנו חולמים על עתיד טוב יותר. אנחנו רוצים שיהיה לנו מספיק כסף כדי לחיות טוב ולעמוד בכל האתגרים שהחיים מציבים בפנינו. חלק מהאנשים רוצים לפרוש מהעבודה בגיל 50 (או אפילו לפני) - על מנת ליהנות מהכסף בעודם בשיאם. אחרים חולמים על טיול פרישה סביב העולם עם בן/בת הזוג, ומה שבטוח הוא שכולנו רוצים לדאוג לעצמנו ולילדים. כולנו מבינים שעלינו להשקיע בחוכמה גם את החסכונות שצברנו על מנת שנוכל להגשים את חלום הפרישה המוקדמת. 

הבעיה נוצרת כשהשנים חולפות, והכסף אשר מושקע בבנק או בבית ההשקעות לא גדל בקצב בו תכננו שהוא יגדל. במילים אחרות - התשואה לא גבוהה מספיק. בנוסף, המיסים גבוהים, עלויות ניהול הכסף גבוהות, ובשורה התחתונה הכסף לא מייצר מספיק הון. 

אבל, ויש אבל גדול - נראה שהמציאות של הישראלים הפועלים עם קרני והצוות שלו שונה לחלוטין והם מצליחים למקסם את הרווחים מסך הנכסים המשפחתיים.

בזכות הפעילות של קרני והצוות שלו הם חיים בנחת ושלווה עם דאגה אחת פחות מכולנו, בידיעה שערך הנכסים הפיננסים שלהם גדל משנה לשנה. הכסף שלהם לא שוכב בבנק ומעלה אבק. הם נהנים מ"תכנוני המס" שהיו שמורים כל השנים כסודות לעשירים בלבד, ומשלמים מיסים מופחתים על רווחי ההון שלהם. ההון המשפחתי גדל על פי היעדים והצרכים הספציפים של כל משפחה, מה שנותן לאותן משפחות שקט וביטחון כלכלי.


דרור קרני מנכ"ל "קרני פמילי אופיס"

השאירו פרטים כאן >>

דרור, דבר ישירות, מה הטעויות הנפוצות שאנשים עושים היום עם הכסף שלהם?
״תראה, הטעות הראשונה היא שאנשים מאמינים שהם יכולים לנהל ולהשקיע את כספם לבד. לאורך זמן התשואות שהם משיגים נמוכות הפוגעות בהם.

תראה, כל אחד נמצא במקום אחר בחיים, עם מטרות שונות, יעדים שונים ובעיות שונות. האחד, צריך לחתן את הילדים, השני רוצה לצאת לפנסיה עם משכורת פסיבית גבוהה מאוד, השלישי רוצה להפוך למבוסס מבחינה כלכלית וכך הלאה. את ההתאמה האישית הזאת אפשר לעשות רק ברגע שמתכננים את ההשקעות יחד עם מתכנן מקצועי שיושב ובודק את כל אפשרויות ההשקעה הקיימות, מנכסי נדל״ן שונים בעולם, דרך מניות ואגרות חוב, קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד. לאחר מכן, המתכנן עוזר לפזר את הכספים במספר אפיקים ובונה תיק רחב שמייצר את התשואה הנכונה למטרות הלקוח.

למשקיעים שאלות רבות והחלטות הרות גורל לקבל: במה להשקיע? באיזה גוף לבחור? מה רמת הסיכון המתאימה לי? האם לבחור בתיק מיועץ בבנק או בתיק מנוהל בבית השקעות? מה הריבית בפקדונות? מהם דמי ניהול הוגנים בכל אחד מהמוצרים שיש לי? מה התשואה בכל אחד מהמוצרים? האם  צריך להתייחס לכלל המוצרים הפיננסים אותו הדבר? ואיך אקבל החלטות השקעה בזמן שיש להן כל כך הרבה השלכות על העתיד שלנו? כאשר הלקוחות (שאינם אנשי מקצוע בתחום) מקבלים את כל ההחלטות לבד, בהכרח הן אינן אופטימליות"

תראה דרור, זה נשמע נהדר - אבל מה הסיכון?
״שאלה מעולה! לצערי, אנשים לא מכירים אופציות להשקעות מסוג אחר שאולי היו מיטיבות איתם. אני מדבר על השקעות אלטרנטיביות השקעות בנכסים שאינם  נסחרים בבורסה. נכסים מסוג קרנות נדלן בארץ ובחו"ל ,קרנות אשראי, קרנות השקעה בתשתיות, השקעה בקרנות פרייבט אקויטי והשקעה ישירה בפרויקטים וחברות לא סחירות. 

וכשמדברים על סיכון, הוכח אמפירית שאלה השקעות שיכולות להפחית את רמות הסיכון והתנודתיות של תיק הנכסים הכולל, ולהכניס יותר וודאות ויציבות בתיק הנכסים. בנוסף להקטנת הסיכון של תיק הנכסים הכולל, שילוב השקעות אלטרנטיביות בתיק הנכסים מגדילה את התשואה לאורך שנים. במידה ותהיה מפולת בשוק המניות הסחור, עדיין נוכל לישון בשקט בלילה בידיעה שחלק מההון המשפחתי נמצא בהשקעות אלטרנטיביות ונכסים אשר לא נסחרים בבורסה.

דרור, מה גורם לך להיות כל כך בטוח שהמשקיע הפשוט יכול להשיג את המטרות שלו עם פמילי אופיס ולא דרך המוסדות הגדולים?
"בפשטות, רק כשרואים את כל התמונה יכולים לקבל החלטות נבונות. זה בדיוק מה שפמילי אופיס עושה עבור לקוחותיו."

דיברתי עם אחד המשקיעים שלך והוא הזכיר דרכים לניצול הכסף שרוב הציבור לא מודע להם, תוכל להרחיב?
"בוודאי, רוב הציבור חושב שהדבר היחיד שהוא יכול להשפיע עליו זה הכסף הנזיל שלו, מה שיש בבנק, בכלל אין להם מושג שיש להם יכולת להשפיע גם על נכסים אחרים שבבעלותם כמו קרן ההשתלמות או קופות גמל, ולא רק להשפיע, אפילו לנהל ולמנף אותם ובכך לשנות לגמרי את העתיד הפיננסי שלהם ושל הילדים שלהם, להנות מכך שהכסף ממשיך לצמוח גם אחרי הפרישה בלי צורך לגעת בו."


דרור קרני: אנו מעניקים ללקוחותינו ולבני משפחתם שירותי פמילי אופיס מתקדמים, ומלווים אותם צעד אחר צעד לאורך כל הדרך

אני מתאר לעצמי שלא כל אחד יכול להשיג את התוצאות שהלקוחות שלך משיגים. מי באמת מתאים לקרני פמילי אופיס?
השירות מתאים ליחידים ומשפחות שצברו הון משמעותי ועתידם הפיננסי חשוב להם, כאלו שמאמינים  שבאמצעות בניית תכנית עסקית פיננסית ניתן ליצור עתיד כלכלי טוב יותר. שירותי "פמילי אופיס" מתאימים לכל אדם, שבאמת מעוניין לקחת את ניהול העושר הפיננסי שלו, צעד אחד קדימה.

השירות מתאים לקהל המחפש ביטחון ויציבות לכסף שלו. אנשים שהדבר החשוב ביותר עבורם הוא לשמור על ההון שלהם ולהעביר לדור הבא."

השאירו פרטים כאן >>


תוכל לכמת את הפערים בין משקיעים הפועלים יחד איתכם לעומת כאלה שפועלים לבדם?
״התשובה הטובה ביותר תהיה בדוגמה. נניח שיש שני אנשים בני 40, שמרוויחים 30,000 ש״ח בחודש, ומפרישים לחיסכון חודשי שלושת אלפים שקלים. לשניהם יש חיסכון מצטבר של 500,000 ש״ח וההבדל היחיד ביניהם הוא בתשואה השנתית.

האחד, משיג תשואה ממוצעת של 2% מדי שנה, והשני מצליח להשיג תשואה של 5% אחוזים בעזרת תכנון מותאם אישית. אתה יודע מה יהיה ההפרש בינהם כשיפרשו בעוד 30 שנה?

הראשון, יפרוש עם סכום של 2,379,471 ש״ח שזהו סכום מכובד מאוד.
השני לעומתו, אותו אחד שהשיג 5% תשואה שנתית על ההון שלו, יפרוש כשיש לו הון של 4,607,999 ש״ח. כפול 2 (!!!). הפערים הם דרמטיים! וזו ההשפעה העצומה שיש לניהול חכם.״

ואוו דרור, בהחלט הצלחת לשכנע אותי בשיטה שלך. עכשיו תגיד, מה המסר העיקרי שלך למי שרוצה גם להתחיל לפעול באמצעות פמילי אופיס?
״אני מאמין שבן אדם חייב לדעת בדיוק מה הוא עושה לפני שהוא עושה את זה. אני מאמין בשמרנות וזהירות לפני כל צעד. לכן, הצעד הראשון שאני ממליץ לכל מי ששוקל מה לעשות עם הכסף שלו, עם העתיד שלו ועם המטרות שלו זה לעצור הכל עכשיו וללכת לצפות בסדרת הסרטונים שבה אני מסביר צעד אחר צעד מה צריך לעשות כדי לכבוש את היעדים הכלכליים בצורה בטוחה ודאית בלי להפוך לסוחר בשוק ההון או משקיע בנדל״ן.

לאחר שיכיר את כל הפרטים ויקבל את כל המידע הנדרש הוא יוכל להחליט בביטחון מה הדבר הנכון בעבורו לעשות.״


לצפייה בסדרת הסרטונים של דרור קרני לחץ כאן >>>